28. 05. 2018.

Utkání MŽ ve Zdislavicích bylo náročné

V neděli 27.5.2018 mladší žáci odjeli k mistrovskému zápasu do Zdislavic. Za parného letního počasí tým střídal pouhé dva hráče, utkání bylo velmi vyrovnané.

Na začátku jsme se nemohli dostat do patřičného tempa, hra zadrhávala na drobných nepřesnostech. Soupeř měl především na levé straně dva šikovné hráče, ale také ve středu a v obraně silné a bojovné hráče a hráčky. Utkání naše hráče bolelo, důsledná hra soupeře jakoby naše hráče překvapila. Oproti předchozím zápasům jsme nebyli tak sebevědomí, individuální řešení mnoha situací nebylo úplně na místě, a tak se hráči museli o výsledek poprat. Do poločasu se nám díky dvěma trefám Vojty a jedné dorážky Jakuba M. podařilo vybudovat tříbrankové vedení. Abychom lépe rozložili síly, vystřídali jsme v bráně o poločase Petra za Milana. Ve druhé půli jsme od začátku zahazovali slibné šance, průniky po stranách byly nebezpečné, jen následné zakončení bylo nepřesné. Soupeř nepolevoval a na rozdíl od našeho týmu svoje šance proměňoval. Dva góly v naší síti znamenaly drama až do závěrečného hvizdu. Vítězství 3:2 pro naše barvy bylo asi spravedlivé, měli jsme více šancí, byli jsem fotbalovější, více jsme tvořili hru. V utkání schytal hodně ran především Vojta, ale také Tonda, Jakub M., Filip N., Petr i Martin. Kluci poznali, že fotbal může pěkně bolet, ale tak to někdy bývá. Hráči se přes mírné rozpaky se zápasem popasovali se ctí a přes mnohé bolístky zápas všichni dohráli. Únava po zápase byla veliká, všichni kluci mi cestou domů v autě usnuli spánkem šťastných vítězů. I Tobiáš, kterému v týdnu sundali sádru a přijel kluky podpořit. Díky i rodičům a fanouškům, pomohli hráčům zvládnout další těžký krůček vpřed.

Naše sestava: Tonda J., Vojta (2 branky), Martin, Filip R., Milan, Petr, Radek, Jakub M. (1), Lukáš, Tonda K.