24. 09. 2011.

Turnaj v MP Nespekách

„Áčko“ odehrálo svůj třetí turnaj v Nespekách a hned na úvod nás čekal papírově nejsilnější soupeř z Pyšel. Posilněni posledním turnajem, kde jsme „Pyšelákům“ vrátili porážku na jejich domácím hřišti a tím turnaj vyhráli, jsme se stejnou chutí zakousli i do tohoto utkání. Soupeř nebyl v optimální pohodě a my jsme díky buldočí práci Lukáše s Tondou v útoku a bezvadně bránící trojicí Ivo, Vojta H., Tomáš vyhráli poločas 2:0. V druhé půli jsme hru kontrolovali a do zápasu se dostali i mladší kluci. Oba týmy přidali ještě po gólu a tak jsme se na konci prvního utkání mohli radovat z výhry 3:1.

V druhém utkání jsem nastoupili proti Senohrabům a stejná základní pětka zařídila stejné poločasové vedení, tedy 2:0 pro Pece „A“. V druhé půli jsme dokázali ještě jednou skorovat a soupeři jsme dovolili dvakrát zakončit a tím podtrhnout konečný účet utkání na 3:2 pro Pece.

Ve třetím utkání nás čekali domácí Nespeky, s nimiž jsme doposud neměli žádný problém a tato myšlenka asi naše mládence natolik ukolébala, že jsme první poločas prohráli 1:0. Soupeř byl všude dřív, měl lepší práci s balonem, byl nápaditější a přežil naše dvě 200% šance, které jsme ovšem zahodili. Potom přišel trest v podobě golů do naší sítě a naši hráči najednou nevěděli co mají dělat.  V poločase jsme si trošku důraznějším tónem řekli, co se musí zlepšit a postavili jsme útočnou trojici a dva obránce s jasným cílem, alespoň vyrovnat.  Za druhý poločas nutno kluky pochválit, soupeře doslova přišpendlili k jeho brance a kluci si vytvořili drtivý tlak i spoustu hezkých šancí. Nakonec jsme dokázali proměnit pouze jednu a tak při konečném skore zůstali na obou stranách jedničky, Nespeky – Pece „A“ 1:1.

Do posledního utkání proti Pořící nastoupili od začátku mladší kluci a bylo vidět, že jenom snaha nestačí, tj. pravidelná docházka na trénink je prostě nutnost. Soupeř se naprosto zaslouženě ujal vedení 1:0 a tak jsme začali od hry posílat sice unavené, ale ještě s chutí hrající starší kluky. Nakonec jsme poločas dokázali srovnat a do druhé půle jsme šli s cílem vstřelit co nejvíc gólů. Šancí bylo dost, ale do sítě padly „pouze“ tři naše střely z toho jedna penaltová (Míša skoro protrhl síť :) ). Konečným skore 4:1 jsme vyhráli celý turnaj a dostali se do čela naší skupiny.

Všem klukům patří poděkování za bojovnost a za vůli zlomit nepříznivý vývoj utkání a těšíme se na další turnaj, teď už i s Matějem.