15. 08. 2015.

Turnaj MŽ v Chotýšanech

Přípravu na sezónu začali žáci zostra turnajem v Chotýšanech, kde poměřili síly s týmy Táborska, Vlašimi, Mezna a samozřejmě také s domácími.  Za nás nastoupili Zdeňek, Kuba, Vojta, Ondra, Filipové, Dan , Lukáš, Máťa, Jarda, Kryštof, Ivo. Hrálo se 2×15 minut 7+1 na půlku hřiště.
S domácími jsme sehráli výborný 1.poločas. Vedli jsme po Vojtově tvrdé střele 1:0. Po nešťastné brance z půlky hřiště jsme se ale psychicky položili a začali hrát zcela jinak, než jsme si řekli. Najednou vázla kombinace. Po druhém gólu vymizel i pohyb bez míče. Domácí si za druhou půli zasloužili vyhrát. Přesto si myslím, že naši hráči byli individuálně lepší, avšak ve druhé půli rozhodl nekolektivní výkon. Těžké bylo také překonat výborného brankáře domácích.

Druhý zápas s Táborskem byl také o dvou různých poločasech. V první půli jsme drželi krok výsledkem 1:1, když se trefil Kuba. Ve druhé půli nás soupeř přejel fyzicky i fotbalově.

Ve třetím utkání proti Meznu jsme také začali vyrovnaně, nicméně s postupem času přešla naše hra v anarchii. Neplnili jsme si svoje úkoly na hřišti. Nevraceli se, vypouštěli souboje. Dopředu jsme nedokázali dotáhnout akce až do úspěšné koncovky. Hodně nepovedený zápas a kluci byli opravdu frustrovaní, ale spíše sami ze sebe. Nepomohlo nám ani přerušení utkání kvůli bouřce.

Poslední utkání jsme sehráli s podle mě nejlepším soupeřem, Vlašimí. Jako vždy předvedli velice fotbalový a kolektivní výkon s minimem chyb. Dařilo se nám individuálně procházet úseky hřiště, ale projít celé hřiště se většinou nedařilo. Tutovky jsme neproměnili. Soupeř trestal naše zaváhání nekompromisně. Výsledek krutý, ale fotbalově jsme obstáli. Byly tam z naší strany i velice pěkné momenty.

Celkově hodnotím turnaj jako výbornou přípravu pro všechny. Zapracovat musíme zejména na psychice, která není dobrá, zejména u některých. Fyzická kondice většiny hráčů nestačí na tyto zápasy na půlku hřiště. Máme podstatně větší potenciál, než odpovídá výsledkům. Individuální vyspělost se musíme naučit přetavit v herní převahu.

Turnaj vyhrálo Táborsko před Vlašimí a Meznem. Děkujeme hráčům Týnce za doplnění kádru. Hodně nám pomohli. Pořadateli díky za pozvání a organizaci v nelehkých podmínkách.

Pokračujeme v přípravě minikempem a pravidelnými tréninky.