12. 05. 2013.

Turnaj mladší přípravky v Meznu

V neděli 12. května jsme sehráli třetí turnaj mladší přípravky, který tentokrát pořádalo Mezno. Bohužel turnaj proběhl pouze za účasti čtyř týmů, protože tým Ostředku dorazil pouze se čtyřmi hráči a zápasů se nemohl zúčastnit. Ani my jsme zdaleka nebyli v obvyklém počtu a kluci museli turnaj odehrát na hodně těžkém promočeném terénu bez střídání.

V prvním zápase jsme nastoupili proti Poříčí, se kterým jsme po první půlce drželi stav 0:0. V druhé půli jsme inkasovali třikrát. Nejblíže ke gólu jsme se dostali po nastřelení tyče. Poříčí nakonec zvítězilo 3:0.

Ve druhém zápase, který následoval po krátké přestávce, jsme nastoupili proti týmu domácího Mezna. Po první půli jsme vedli již 3:1 a vypadalo to, že bychom mohli vedení poprvé udržet až do konce a nad Meznem zvítězit. V průběhu druhé půle Mezno vyrovnalo. V závěru se nám podařilo přidat ještě jeden gól a zvítězili jsme 4:3.

Ve třetím zápase jsme měli za soupeře tým Vlašimi. Tady již byla na klucích hodně znát únava. V druhé půli jsme na čas sice posbírali zbytky sil a dařilo se nám efektivně napadat soupeře při rozehrávce a držet ho na uzdě, ale po čase síly došly a začali jsme v soubojích opět propadat. Po bojovném výkonu, několika našich neproměněných šancích a několika laciných gólech do naší sítě jsme soupeři podlehli 9:0.

Pro zajímavost stojí zmínit, že ač jsme s Vlašimí prohráli, tak Mezno, nad kterým jsme zvítězili, s Vlašimí remizovalo. To jen dokládá to, jak jsou týmy vyrovnané a výsledek každého zápasu není předem daný.

Velká pochvala patří klukům za jejich přístup ke hře a zodpovědnost, se kterou k turnajům přistupují. Je moc hezké vidět, jak se průběžně zlepšují a nabírají sebevědomí.

Příští turnaj pořádá Ostředek. Přejme si tedy, aby se nám alespoň někdo uzdravil a my nastoupili ve větším počtu.