10. 04. 2016.

Starší přípravka zvítězila v Prčici (doplněné video!)

V sobotu 9.4.2016 zajela starší přípravka k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání do Prčice s místním B týmem. Vzhledem k marodům a úzkému kádru jsme doplnili tým všemi zdravými hráči mladší přípravky ročníku 2007. Prčice naopak posílila svůj tým třemi hráči z A týmu. Přesto jsme si se soupeřem poradili a zvítězili 8:4.

Do brány se postavil Kryštof, naše jistota. V poslední době velmi dobře pracuje na zlepšení rozehrávky, což se projevuje na hře celého týmu. V první pětce nastoupili do obrany Tonda a Jakub M., do zálohy Matěj a do útoku čerstvě uzdravený Dominik s Tobiášem. V průběhu hry jsme Tondu posunuli také na post záložníka, abychom mu dali prostor pro zlepšení tvořivých schopností. Matěj se posouval do útoku a na post pravého beka se postavil Tobiáš, kterému skvěle svědčí obě role – obránce i útočníka, výborně se zapojoval do gólových kombinací. Matěj s Dominikem směrem dopředu skvěle tlačili soupeře k jeho bráně a prosazovali se i střelecky, zejména Dominik. Na levém obránci se mi velmi líbil Jakub M., spolehlivý, s přehledem ve hře, s velmi slušnou rozehrávkou. První pětka zápas rozhodla, předváděla povedené individuální akce, pěkné kombinace v trojúhelníku, rychlé přihrávky, góly do prázdné brány, velká pochvala!

Druhá pětka z našich mladých hráčů odehrála z každé půle přibližně 8 minut. Do obrany se postavili Jakub S. a Radek, do útoku Filip N. a Kačka. Středního záložníka jim vždy hrál Matěj nebo Dominik. Mladší hráči to měli proti starším a zkušenějším soupeřům velmi těžké. Všichni ale bojovali a ve druhém poločase se jejich výkon výrazně zlepšil a sehráli se soupeřem vyrovnanou partii. Mladší hráči musí zapracovat především na sebevědomí, aby byli nebezpečnější směrem dopředu. Přesně to je důvod, proč jsme se rozhodli nasadit hráče ročníku 2007 do mistrovského zápasu starší kategorie. Právě v těžkých utkáních se silnými soupeři mají možnost se zlepšovat a získávat zkušenosti. Pro všechny také velká pochvala!

Naše vítězství bylo naprosto zasloužené. Děkujeme též rodičům, kteří vážili poměrně dalekou cestu a přijeli naše hráče podpořit. Díky všem!

Naše sestava: Kryštof, Tonda (1 branka), Dominik (5), Matěj (2), Tobiáš, Jakub M., Jakub S., Kačka, Radek, Filip N.