30. 05. 2016.

Starší přípravka ve druhé půli mistrovského utkání jasně předčila Miličín

V sobotu 28.5.2016 starší přípravka zajela do Miličína. Soupeři jsme měli co vracet, na podzim nás na našem hřišti porazil o dva góly. Byl to velmi podobný zápas jako náš poslední minulý týden v Nespekách – množství našich vyložených neproměněných šancí.

Zápas se odehrával ve velmi teplém a dusném počasí. Po omluvenkách jsme hledali koho vůbec postavíme, do branky šel Martin, na beky Tonda s Vojtou, centrhalv Matěj, v útoku úderná dvojice Tobiáš a ještě ne zcela doléčný Dominik. Na střídání Filip, což bylo vzhledem k zdravotním trablům týmu málo a jelikož se nám nedostalo pomoci od týmů mladších přípravek, které hrály své turnaje, sáhli jsme až do předpřípravky a povolali jsme Davida Kudrnu ročník 2009. A jedním dechem musím dodat, že se při svých střídáních vůbec neztratil, byl schopný vyhrávat souboje, rychle vést míč, kličkovat, nahrávat!

Povedl se nám vstup do utkání, rychle jsme vedli a ačkoliv soupeř hrál velmi slušně, dostali jsme se až do tříbrankového vedení. O to jsme však do poločasu přišli, především díky našim naivním chybám a špatnému bránění útočných akcí soupeře, špatně jsme bránili již na naší útočné polovině, na soupeře jsme vyrazli teprve tehdy, když se hráči Miličína s míčem pod kontrolou rozeběhli k naší bráně, v soubojích jsme nezaujímali čelní postavení, v soubojích po celém hřišti i před vlastní bránou jsme si nepomohli, čekali jsme, že to „někdo“ uhraje. Nebyli jsem schopní udělat včas tři rychlé kroky a pak jsme nebezpečné situace řešili na poslední chvíli třicetimetrovým sprintem. První půle nás stála v dusném počasí strašně moc sil, odpočinout si šli hráči za vyrovnaného stavu 5:5.

O poločasové přestávce si kluci namočili rozpálené hlavy a pak jsme oproti všem zvyklostem zvýšili hlas a důrazně jsme klukům popsali jejich chyby. Víme, co dokáží, čeho jsou schopni, co mají natrénováno a to chceme, aby prodali i na hřišti. Nejde o technické chyby, ty dělá a bude dělat každý, ale o nasazení v ten správný čas, soustředění se, plnění pokynů, musí fungovat hlava. Musím říct, že kluky obdivuju. Dokázali od začátku druhé půle změnit přesně to, co jsme jim o pauze vytýkali. Přenést pokyny trenérů na hřiště je těžké i pro dospělé hráče. U hráčů soupeře jsme najednou byli včas, Miličín jsme přimáčkli k jeho bráně a vytvářeli si šanci za šancí a oproti minulému zápasu jsme šance i dokázali proměňovat, Dominik s Tobiášem to zařídili. Hráči předváděli kvalitní fotbal, k vidění bylo všechno: krásné kličky, nápadité přihrávky, výborný pohyb, přihraj a jdi, těsné a včasné obsazování soupeře, pěkné góly, v brance naprosto spolehlivý Martin…

Ve druhém poločase to byl nejlepší jarní výkon našeho týmu. Soupeři jsme nastříleli 7 branek, Miličín zaznamenal svůj jediný čestný úspěch ze druhého dějství až v poslední minutě za rozhodnutého stavu. Kluci se dokázali ohromně zvednout a předvedli parádní výkon! Jen tak dál! Vítězství 12:6 je naprosto zasloužené.

Naše sestava: Martin, Tonda, Dominik (8 branek), Matěj, Vojta, Tobiáš (4), Filip, David