23. 09. 2015.

Starší přípravka v zajímavém testu v Teplýšovicích uspěla

Ve středu 23.9.2015 jsem odehráli narychlo domluvené mistrovské utkání v Teplýšovicích, které byly uprostřed rozehrané sezóny (?!) přeřazené z okresního přeboru do okresní soutěže.

Obávali jsme se především chladného a deštivého počasí, ale naštěstí spadlo jen pár drobných kapek až v závěru zápasu. Vzhledem k marodům odjelo na mistrák jenom sedm hráčů, ale věřili jsme si. Před utkáním jsme hráčům připomněli, že nejdůležitější je soustředění, nasazení a zaujetí. V samotné hře pak zkusíme více zvedat hlavu a zlepšit pohyb. Aby to hráči neměli úplně jednoduché, totálně jsme jim přeházeli posty. V bráně se poprvé v letošní sezóně představil Tobiáš a i na tomhle postu ukázal, jak roste jeho přehled a sebevědomí. Matěj s Dominikem hráli obránce, Vojta záložníka a Tonda, Jakub M. a Filip se střídali v útoku. Zpočátku jsme nemohli proměnit žádnou z mnoha šancí, na náš první gól dokázal soupeř z ojedinělé šance odpovědět. Gól jsme obdrželi po neubráněném přímém kopu, když jsme sami nahlásili rozhodčímu hraní rukou našeho gólmana mimo vápno… Pak už jsme ale první půli zvládli s přehledem. Do druhého poločasu jsme udělali další zásadní změny v sestavě. Do brány šel Dominik, ovšem hrál vlastně libera od vlastního pokutového území až po rohové praporky na půli protivníka. Před liberem dva obránci a dopředu jsme nasadili trio útočníků. Náš způsob hry umožnil soupeři vstřelit několik branek z protiútoků, nás to však nemrzelo, Teplýšovice jsme přehrávali a zároveň jim umožnili vstřelit několik branek na povzbuzení do dalších zápasů po těžkých direktech z okresního přeboru. Po poločase 1:5 jsme zvítězili bez problémů 4:12.

Na utkání si nejvíc ceníme, že všech našich sedm hráčů vstřelilo alespoň jeden gól! Vyzdvihnout musím premiérovou trefu Filipa hned v prvním soutěžním zápase, nádherný průnik Jakuba M. po levé straně od vlastní brány až před gólmana Teplýšovic zakončený chladnokrevnou střelou levou nohou na bližší tyč, Matějův krásný prudký zatočený trestňák od tyče do brány a Dominikovo sólo od vlastní brány v brankářských rukavicích až do zakončení, kdy nedal gólmanovi soupeře šanci. Kluci se fotbalem bavili a byli jsme jasně lepším týmem. Hra Teplýšovic stojí na urostlém gólmanovi, o kterém se dá říci (jako v hokeji), že co vidí to vyrazí, vyběhne a odkopne, je pro tým oporou. Dále mají v týmu dvě šikovné dívky a jednoho šikovného útočníka. Ostatní i vzhledem k věku zaostávají a i okresní soutěž starší přípravky je pro ně velká škola.

Všem našim hráčům patří díky za předvedené výkony, v Teplýšovicích na pěkném trávníku ukázali dobrou formu.

Naše sestava: Vojta (1 branka), Tonda (1), Dominik (3), Matěj (2), Tobiáš (2), Filip (1), Jakub M. (2).