11. 10. 2015.

Starší přípravka svedla bitvu v Jankově

V neděli 11.10.2015 starší přípravka zajela na mistrovské utkání do Jankova. Za chladného počasí svedla vyrovnanou bitvu s domácím týmem, šťastnější jsme nakonec byli my.

Nezačali jsme dobře, v první minutě jsme dostali gól. Za chvilku vyrovnal Tonda z trestného kopu, po další minutě jsme opět prohrávali. Další trestňák po ostrém faulu na Dominika jsme nedokázali proměnit, pak ale srovnal Tobiáš. Do poločasu dvěma góly strhnul vedení 4:2 na naší stranu Matěj. O přestávce stejně jako před zápasem jsme si řekli, že musíme všechny činnosti zrychlit – pohyb s míčem i bez míče, kličku, rychleji přihrávat a nechodit ze souboje do souboje, míč odebírat soupeři dříve než ho získá pod kontrolu. Paradoxně jsme ve druhém poločase všechno zpomalili. A nestačili jsme se divit, soupeř otočil skóre třemi góly, prohrávali jsme 4:5. Tři minuty před koncem srovnal Matěj, kdy mu soupeř nastřelil míč do ruky a Matěj dorážku proměnil. Ani jsme na lavičce nepočítali, že bude gól uznán, ale rozhodčí ukázal na střed hřiště. Po vyrovnání jsme soupeře přikovali před jeho bránu, soupeř hrozil z protiútoků, které obrana s jistým Kryštofem v zádech pokryla. Dominik dvěma góly zblízka zápas otočil v posledních dvou minutách na konečných 7:5 v náš prospěch.

Od začátku zápasu se nám nedařilo proměňovat i ty nejvyloženější šance, každý z našich útočníků se dostal nejméně do jedné vyložené příležitosti (Dominik, Jakub M., Martin, Filip …). Proměnili jsme jen jeden tresňák, při dalších příležitostech Matěje a Honzy chyběl kousek… Soupeř nás trápil dobrým pohybem, jeho nejlepší hráč nám dělal ohromné problémy, vstřelil nám 4 góly z 5, bohužel si ale po zápase nepřišel podat ruku, to nás mrzí, předváděl opravdu parádní fotbal. Jankov má také rychlého důrazného obránce, kterého se nám nedařilo obcházet 1 na 1. I další hráči Jankova nejsou zdaleka jen do počtu včetně dvou dívek, z nichž jedna nám vstřelila gól. Ve druhém poločase na nás padla deka a ve chvíli kdy byl soupeř ve vedení jsme se trápili. Obrovskou vůli po vítězství ale ukázali Tonda a Matěj. Všichni naši hráči i hráči soupeře byli od 45. minuty unavení, ale Tonda s Matějem ze sebe dokázali se zarputilostí vymáčknout něco navíc a to rozhodlo, jejich nasazení bylo absolutní. Tonda vzadu a Matěj tradičně na celém hřišti. Kluci strhli ostatní a podařilo se nám vybojovat vítězství. Musím jen zopakovat, že domácí rozhodčí nám uznal vyrovnávací gól po jasné ruce. I jinak byl domácí tým sympatický, snažil se hrát fotbal. Domácí nás potěšili i teplým čajem o přestávce pro naše hráče, v chladném počasí přišel vhod.

Zvítězili jsme v zápase, ve kterém se nám příliš nedařila hra. Až překvapivě moc nám scházel se sádrou absentující Vojta, který měl v posledních zápasech parádní fazónu. Kluci zvládli utkání, kdy vše nešlo samo o sobě a to se cení. Děkujeme všem hráčům i rodičům, že vážili cestu na zápas až v dalekém Jankově. Teď už nás čekají poslední dva zápasy podzimu na domácím hřišti.

Naše sestava: Kryštof (v bráně), Tonda (1 branka), Dominik (2), Matěj (3), Tobiáš (1), Honza, Martin, Jakub M., Milan