27. 09. 2015.

Starší přípravka druhé víkendové derby v Týnci zvládla

Starší přípravka odehrála svůj mistrovský zápas v Týnci v neděli 27.9.2015 den po zápase mladších žáků na témže hřišti.

Soupeř nasadil řadu hráčů, kteří odehráli zápas i předchozí den. Z našeho mladého týmu si v sobotu za mladší žáky zahrál pouze Dominik. K soupeři jsme přistoupili s respektem, ale současně i se zdravým sebevědomím. Do zápasu jsme šli s tím, že budeme hrát kvalitní fotbal i za cenu případných chyb a obdržených gólů, budeme tvořit, budeme se snažit všechny situace řešit fotbalově. K tomu jsme přidali soustředění a nasazení. Hned v první minutě jsme rychle vstřelili gól, po chvíli přidali další, ale Týnec do sedmé minuty vyrovnal. Nadále jsme hráli svojí hru, drželi míč, vymýšleli, přesně jak jsme si slíbili, snažili jsme volit různá řešení herních situací a tím získávali jasnou převahu. Úřadoval především Dominik. Ostatní mu zdatně sekundovali a tak jsme vyhráli poločas 6:3. Druhý poločas byl velmi podobný tomu prvnímu, tvořili jsme hru, soupeř skóroval z rychlých protiútoků. Druhá půle byla bojovnější z obou stran. Gólově se pro změnu v našem týmu prosazoval Matěj. Na straně soupeře byl vynikající Honza Franěk, vstřelil nám za celý zápas pět gólů a mimochodem dokázal se prosazovat i v sobotu v dresu mladších žáků. Dominik, Vojta a Tobiáš v útoku byli celý zápas nebezpeční, Filip se dostal na hřiště na chvíli v první půli, hra  měla takový spád, že ve druhé části jsme ho ani nestihli nasadit. Útočníci skvěle pomáhali i směrem dozadu. Matěj na postu záložníka klasicky pendloval po celém hřišti. Všichni tři naši obránci Tonda, Honza i Milan byli spolehliví, provětral je ovšem již zmíněný Honza Franěk. Důležité je, že naši beci začínají po získání míče volit zajímavá řešení rozehrávky a neodkopávají míče naslepo vpřed. A v bráně Kryštof, jistota sama o sobě. Vybíhání, skvělé reflexy, rozehrávka nohou. Prostě kvalita. Vítězství jsme si pohlídali. Především se nám ale dařila hra s dobrým a vyrovnaným soupeřem, takové zápasy nám dávají ty nejlepší zkušenosti. Výhra 9:6 nás těší, kluci odvedli dobrou práci, vítězství oslavili krásnou děkovačkou divákům. Díky všem!

Naše sestava: Kryštof (v bráně), v poli Tonda, Vojta, Dominik (4 branky), Matěj (4), Tobiáš (1), Honza, Filip, Milan