30. 08. 2015.

První mistrovský zápas ve Voticích

V neděli 30.8.2015 odehrála starší přípravka první mistrovský zápas ve Voticích proti B týmu. Utkání proběhlo v příjemné a přátelské atmosféře. Přímo na stadionu jsme si společně poradili i s novým elektronickým zápisem.

Do zápasu jsem vstoupili s odhodláním hrát pěkný fotbal, ale také s patřičným sebevědomím. Od prvních vteřin jsme soupeře přišpendlili před jeho bránu, byli jsme jasně lepší, individuálně, kombinačně i v nasazení. Soupeř odolával naším nájezdům skoro tři minuty, pak poprvé kapituloval. Do poločasu jsme stihli ještě dalších pět branek. Domácí tým vystřelil na naši bránu jedinkrát, šanci Martin vyrazil na tyč a pak ještě dokázal pokrýt odražený míč. Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu. Na hřišti jsme kralovali, kličky, přihrávky, rychlé kombinace, střely, pohyb s míčem i bez míče, pohledný fotbal přesně jak jsme si slíbili. Stejně jako v prvním poločase jsme vstřelili šest gólů, jednou jsme inkasovali po ojedinělé chybě naší obrany, když jsme za sebou nechali dva hráče soupeře, v horku trochu polevila naše koncentrace. Martin v bráně moc práce neměl, nakopávané míče sbíral a s přehledem rozehrával nohou spoluhráčům. Maličko nás v celém zápase trápilo neproměňování šancí, potřebujeme zjednodušit koncovku, před bránou soupeře musíme být pohotovější, rychlejší a důraznější. Dnes nám to nevadilo, se silnějším soupeřem by nás neproměněné šance mohly mrzet. Votice se snažily, jejich hráči byli fyzicky vyspělí, ale fotbalová kvalita byla na naší straně. Uhráli jsme krásný výsledek 12:1 v náš prospěch v prvním ostrém zápase na 2×25 minut.

V poli jsme střídali osm hráčů, všichni se poctivě podělili o čas na hřišti, včetně dvou hráčů ročníku 2007, tedy stále ještě mladší přípravky! V bráně se Martin stává jistotou a pomalu a jistě i šestým hráčem do pole, což nám moc pomáhá. Pro všechny mám velkou pochvalu za poctivý přístup k zápasu, který hráči odehráli za třicetistupňového vedra. Rodičům patří díky za pěknou podporu přímo ve Voticích. Na předvedeném výkonu můžeme dále stavět, vypilujeme některé detaily a budeme se těšit na další, třeba i silnější soupeře.

Naše sestava: Martin, Kryštof (1 branka), Dominik (4), Matěj (6), Vojta, Tonda, Honza (1), Jakub M., Milan