Přípravný zápas MŽ proti Minerva FF

Dnes jsme sehráli v hale na Dařboži přípravný zápas s týmem Minerva FF. Hráli jsme 4+1 cca 80 minut. Střídali jsme dvě vyrovnané čtyřky, ve kterých se hráči podělili o 10 vstřelených gólů a stejně rovnoměrně i o 13, které skončily v naší síti. Zápas to byl napínavý a až posledních pět minut rozhodlo o vítězi.

Na naší hře je vidět, že hra v menším počtu hráčů, na menší ploše a rychlém povrchu nám stále moc nejde. Míč nám utíká, přihrávky jsou nepřesné. Trochu jsme zlepšili pohyb, ale ještě je stále na čem pracovat. Navíc je ve čtyřech vidět každá individuální chyba a pokud se jich naskytne v řadě za sebou víc, hned jsou potrestány gólem. Měli bychom také zrychlit hru, zejména pak rozehrávku autů a od brány. Dost často také necháváme protihráče nehlídané a udržujeme si od nich příliš velký odstup a pak už nestihneme na pár metrech, co máme k dispozici, zachytit jejich průnik a zabránit střele. Menší hřiště vyžaduje jiný přístup než to velké.

Možná mne napadá otázka do diskuse na téma velikosti hřiště a našich výsledků i ve vztahu k minulým sezónám. Pokud jsme hráli 5+1 na menším hřišti, nedokázali jsme zápasy rozhodovat ve svůj prospěch. S letošním podzimem a přechodem na půlku hřiště a počet 7+1 jsou kluci mnohem nebezpečnějším soupeřem než kdy jindy. Co je to za rozdíl? Co nám tak vyhovuje na velkém hřišti a ve větším počtu? Napište do diskuse.
;-)

Oba dva týmy si zápas užili a příští týden nás čeká vzájemný přátelský zápas na UMT ve Voticích, kde budeme hrát 7+1 a tak uvidíme jestli se nám na velkém hřišti a ve více hráčích bude opravdu dařit lépe.
:-)

Naše sestava: Ivo (G:1), Jaroslav, Jakub (G:2), Dan, Tomáš N., Matyáš, Filip Sa. (G:4), Petr, Lukáš (G:3)

2 komentáře k “Přípravný zápas MŽ proti Minerva FF

  1. Tak to byl moc dobrý soupeř a kluci do holek moc nechtěli jít a ty měli pro svoji hru větší prostor. Ale neříkám, že jsme nebojovali, kluci se snažili, měli spoustu hezkých kombinací, jen dříve vystřelit, nebo přihrát a být důraznější v osobních soubojích. Holky nejsou žádný nazdárci ale fotbalistky, které jdou do hry chytře – neperou se se soupeřem, ale snaží se o rychlou kombinaci.
    Taky se chytám otázky do pranice:-) Možná je potřeba zlepšit kvalitu příjmu přihrávky (klid a sebevědomí?), na větším hřišti nám to více odskočí, ale hrou těla a důrazem se k míči opět dostaneme, to na malém a rychlém prostoru je těžší. Také po tom, co přihrajeme, nebo jsme po souboji, jako by pro nás hra skončila – není náběh na zpětnou přihrávku a často se nevrátíme s hráčem, který nám sebral balon …
    Celkově kluci šli se svojí kvalitou hodně nahoru, je těžké říci, co by bylo, kdyby se takto zlepšili minulý rok, kdy hráli 5+1. Je to tak, jak to je a stále je prostor ke zlepšení všech fází a situací, které mohou při hře nastat. Toto vše jejich trenéři vnímají a pracují s tím, takže je paráda, že se všichni zlepšují a pracují na sobě.

  2. Výborný zápas…vyrovnaný…takové potřebujeme. Nejlepší na tom je, že se snadno rozklíčují chyby. Každý chytrý hráč, a my jiné nemáme, hned vidí, kde mu to skřípe. Tu zpracování, tu chybí pokrytí míče, špatná pozice při bránění, úplné vypuštění bránění, pozdější reakce, ztráta koncentrace, rychlost atd. Dalo by se pokračovat, ale podstatné je to, že při dalším střídání si už dáváme pozor, aby se nám nestávaly ty samé chyby dokola. Chce to ještě moc moc odehraných minut a spoustu tréninku techniky a nakonec to do sebe všechno pěkně zapadne, o tom jsem přesvědčený.
    Co se týče porovnání hry dle velikosti hřiště, bude to spíše hráč od hráče. Například Lukášovi evidentně svědčí ZATÍM!! menší hřiště. Porovnávat hru letos a vloni je trochu zavádějící, protože jsme hráli přebor a to je jeden těžký zápas za druhým. Možná ale právě z toho letos těžíme, že to máme všichni odehrané a rovnoměrně celý mančaft a ne jen několik hráčů základu, jak to občas vídáme.

Komentáře jsou uzavřeny.