18. 02. 2016.

Přátelský zápas starší přípravky v hale v Neveklově

Na středu 17.2.2016 nás pozval na přátelský zápas tým Neveklova do pěkné neveklovské haly. Nabídku jsme rádi přijali. Zápas začínal od 17:00 a jako pro náš tým starší přípravky již tradičně se největší drama odehrávalo před zápasem. Před halou se nám sešlo šest hráčů, na zápas 5+1 právě tak akorát. Z jiného úhlu pohledu je skvělé, že se můžeme hráčům věnovat takřka individuálně, na jednoho trenéra jsme měli pouhé tři hráče. A na hřišti jako by to bylo vidět.

Na začátku zápasu na 2×25 minut, který jsme odehráli bez jediného vystřídání, jsme špatně využívali volného prostoru na hřišti. Naše akce středem se utápěly v soubojích a po individuální chybě jsme dostali po pár minutách gól. Tento okamžik jako by nás probral. Prohodili jsme útočníky, Tobiáš šel doleva před Tondu a Dominik napravo před Martina, který ho okamžitě začal zásobovat skvělými přihrávkami po lajně. Od této chvíle jsme na hřišti měli jasnou převahu. Dominik na své straně kraloval, několik vyložených šancí jsme ještě neproměnili, ale pak jsme během dvou minut vstřelili tři góly a zápas vlastně rozhodli. V poločase jsme vedli 3:1. Před druhým dějstvím jsme si řekli několik málo věcí a do druhé půle jsme vstoupili s chutí. Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Naše hra byla pohledná, kličky, rychlé přihrávky, obehrání přehuštěného prostoru i přes brankáře, Kryštof se stal šestým hráčem v poli. Soupeř už téměř nehrozil, s výjimkou několika nakopnutých míčů nebo příležitostí po našich technickým chybách. Žádný míč v naší síti jsme již ale nepřipustili a zápas opanovali. Hráči si i sami po vzájemné domluvě prohodili posty a do dalších vyložených (byť neproměněných) šancí se dostali i Tonda a Kryštof. V součtu s vyloženými šancemi z první půle, kdy jenom Dominik si v rychlém sledu sám vybojoval tři vyložené šance, jsme mohli zvítězit mnohem větším rozdílem než konečných 8:1.

Výkon v zápase se soupeřem z okresního přeboru tedy vyšší soutěže předvedli všichni hráč do jednoho výtečný. Soustředění a nasazení bylo příkladné. V průběhu zápasu o kategorii vyrostl Martin, fotbalově ani kondičně neměl vůbec žádný problém. Všichni naši hráči ukázali, že umějí hrát fotbal, v samotném průběhu zápasu dokázali na hřiště přenést pokyny trenérů, zrychlit hru přihrávkou, nabízet se do volných prostorů, zvedat hlavu, zrychlit střelbu, zrychlit vedení míče. To nám ukázalo nejen fotbalové dovednosti, ale i vnímavost hráčů. Hra nás velmi potěšila a i bez několika opor – marodů a absentujících hráči zápas zvládli na jedničku!

Naše sestava: Kryštof, Dominik (4 branky), Matěj (3), Tonda, Tobiáš (1), Martin