08. 11. 2015.

Přátelský zápas SP Pecerady-Ratměřice na umělce na Faráku

V sobotu 7.11.2015 sehrála starší přípravka přátelské utkání s tradičním soupeřem z Ratměřic, premiérově na báječné umělce na Faráku v Týnci a za nádherného teplého počasí.

Dohodli jsme se, že budeme hrát 5+1, soupeř přijel s 11 hráči, nás bylo 7. Soupeř točil dvě celé pětky, my jsme točili jediného střídajícího hráče. Hráli jsme krásných 2×35 minut. Hřiště je perfektně dlouhé, ale trošku užší, takže je na vše méně času. I branky jsou menší. Náš tým měl výborný vstup do utkání, po čtvrt hodince jsme vedli 3:0, do přestávky ale bylo vyrovnáno 4:4. Ve druhé půli jsme vstřelili dva góly, soupeř se z mnoha šancí nedokázal prosadit.

Na začátku zápasu jsme byli fotbalovější, ale jakmile si Ratměřice zvykly na povrch hřiště, hra se vyrovnala. My jsme se snažili prosazovat individuálně i kombinací, soupeř byl silnější v soubojích, byl dříve téměř u všech odražených míčů před oběma bránami. Ve druhé půli jsme proměnili dva z mnoha brejků, kdy jsme góly krásně vykombinovali. Řadu dalších příležitostí už od půlky posbíral výborný gólman soupeře. Ratměřice nás ve druhé části hodně přitlačily, míč často poskakoval na naší brankové čáře, všechno jsme ale se štěstím ubránili. Chvílemi nám vázla rozehrávka. Naši hráči stíhali celých 70 minut, byť soupeř točil dvě pětky (čímž ovšem částečně ředil kvalitu) a my střídali jediného hráče. Kondici mají kluci všichni slušnou, velmi je chválím za nasazení po celý zápas.

Konečný výsledek není vůbec důležitý. Důležité je, že naši hráči strávili na hřišti v průměru každý 60 minut. Odehráli jsme vyrovnaný zápas s vyrovnaným soupeřem, na menším hřišti, kde to hráči mají těžší, ale to je jenom dobře. Takovéhle mače dávají hráčům nejvíce. Další zajímavý přátelský zápas na perfektní umělce na Faráku odehrajeme za čtrnáct dní v neděli 22. listopadu. Už se všichni těšíme na naše marody, trénovat budeme stále dvakrát týdně.

Naše sestava: v bráně Martin, v poli Tonda, Dominik (2 branky), Matěj (3), Tobiáš (1), Honza, Jakub M.