04. 06. 2015.

Přátelské dvojutkání s Bystřicí

V rámci tréninku v Peceradech v úterý 2.6.2015 jsme si dohodli přátelské zápasy s Bystřicí pro ročníky 2006 (a mladší) a 2007 (a mladší). Ačkoliv Bystřice nehraje soutěž mladších přípravek, má v této věkové kategorii řadu velmi dobrých fotbalistů.

Náš starší tým (2006 a mladší) uhrál remízu 6:6, když jsme vyrovnali třemi góly v poslední čtvrtině utkání hraného na 4×12 minut. Soupeř nám dělal velké starosti, jeho hráči jsou rychlí, rozumí si s míčem, okamžitě napadají s dostatečným důrazem, mají dobrého brankáře, pohotově a přesně střílejí. Výrazněji se individuálně dokázal prosadit jen Matěj s Vojtou H., a to především díky dobrému pohybu soupeře, který dokázal eliminovat naši individuální techniku i naše kombinace. V bráně čaroval Martin, naše nová hvězda na tomto postu. Martin především díky skvělé rozehrávce nohou našemu mužstvu velmi pomáhá. Ostatní hráči se točili na všech postech v obraně, v záloze i v útoku. Utkání nám ukázalo, že musíme rychleji pracovat s míčem, při jeho vedení, při střele, při přihrávce. Hráči musí také více zvedat hlavu a zlepšit pohyb, jak při nabízení se spoluhráči, tak při obsazování a napadání soupeře. Naše mužstvo ve velmi teplém počasí v poslední čtvrtině zabojovalo a dokázalo vyrovnat. To se cení, všichni si zaslouží pochvalu. Utkání s kvalitním a vyrovnaným soupeřem bylo velmi dobrou přípravou, jen bych ocenil, kdyby trenér soupeře trochu zmírnil slovník. Vyrovnaná utkání s dobrým soupeřem je přesně to, co potřebujeme.
Naše sestava: Dominik, Matěj, Tonda, Vojta H., Tobiáš P., Martin, Milan, Jakub M.

Mladší tým (2007 a mladší) sehrál také vyrovnaný zápas, o dva góly podlehnul 6:8. V utkání hraném na 4×12 minut jsme ještě na začátku poslední čtvrtiny vedli o čtyři branky. Při zápase jsme v bráně vystřídali čtyři hráče: Kačku, Matyáše, Vojtu M. a nováčka v brance Fandu V., který to měl obzvlášť těžké a mimo tří branek soupeře dostal i jednu od spoluhráče. Ve skupině hráčů 2007/8 nám rostou výborní záložníci a útočníci a pokud v zápalu boje zvednou hlavu, zlepší individuální techniku a přihrávku nebudeme mít problém dát branku jakémukoliv soupeři. Největší mezery máme v obranné řadě. S týmem, kde chce 9 z 10 hráčů útočit a dávat góly to nebude lehké. Doufám, že zářijový nástup některých hráčů do první třídy zlepší jejich soustředění nejen na školu.

Naše sestava: Kačka, Radek D., TobiášD., Matyáš B., Vojta M, Adam S. , Lukáš K., Kuba O. a Fanda V.