29. 03. 2016.

Přátelák Pece vs. TnS

V neděli jsme sehráli přátelský zápas proti Týnci. Nám chybělo hned několik hráčů a na střídání jsme měli nezvykle pouze jednoho hráče. Někdo byl na velikonocích mimo město, někdo bojoval, místo na hřišti, v posteli s nemocí.

Ani ve starší přípravce to nebylo o mnoho lepší, pomohli nám Tobiáš a Martin, oba dva hráči ročníku 2006. Oběma dvěma patří velký dík za pomoc, protože bez nich bychom zápas nemohli vůbec odehrát.

Zápas skončil oproti minule, vítězstvím Týnce 2:7 (0:1). Soupeře jsme ale přehrávali technikou a fotbalovým myšlením. Týnec naopak těžil z naší nedůslednosti v obraně a drtivou většinu gólů vstřelil po našich chybách a následném přečíslení. Také Vizi byl v brance velkou oporou týmu Týnce. Bylo hodně znát, že nám chybí obranné typy jako jsou Ivo, Dan, Tom a Jarda, kteří tentokrát nemohli nastoupit.

Petr a Fidlus se musí více soustředit na obrannou fázi. Stává se, že protihráči na ně získají náskok několika metrů a poté, co získá soupeř míč, již není možné tento rozdíl dohnat. Normálně by se jednalo o offsidy, ale hrajeme zatím pouze na ty ve vápně, nikoli od půlky hřiště :-).

V brance se vystřídali Lukáš a Honza. Lukáš v brance předvedl během prvního poločasu několik výborných zákroků. V druhém poločase se do branky postavil Honza, který tento post hájí spíše vyjímečně, ale i on zvláště svým čtením hry a dobře načasovaným výběhům, zmařil několik šancí soupeře.

Naše dvě branky vstřelil Filda. Po jedné asistenci si připsal Tomíno a Lukáš.

V kabině po zápase byl vyhlášen hráčem týmu Máťa, který potvrdil, co už naznačil přátelák s Bystřicí a to, že na trávě je doma a naopak, že tělocvična mu naopak nesvědčí.

V příštím zápase si musíme opět začít dávat pozor na obranu a nenechat se unést pouze hrou dopředu.