28. 11. 2015.

Přátelák MŽ Minerva FF x Pecerady

V sobotu 28.11.2015 jsme sehráli přátelské utkání proti týmu Minervy na UMT ve Voticích. Na zápas se nás v mrazivém, ale slunečném dopoledni, sešlo dvanáct.

Hráli jsme 7+1 a 4 x 20 minut. V brance se střídali Kuba a Jarda. Všichni točili pozice vepředu, vzadu, vlevo a vpravo. Až na výjimky musím kluky pochválit, že se snažili držet pozice a hrát to, co každý post vyžaduje. Snad poprvé se nám podařilo zachycovat protiútoky bez větších chyb a vracet se s rychlým soupeřem.

Na začátku jsme dali jeden gól a pak se hrálo až do konce 2. čtvrtiny bez branek. V kabině jsme si řekli, co musíme zlepšit a shodli jsme se na tom, že je to střelba. Zase jsme měli snahu dovézt míč až do branky, což ale nebylo proti dobře bránícímu soupeři úplně jednoduché. Po přestávce jsme začali střílet a na výsledku se to projevilo nárůstem skóre o čtyři branky. V poslední čtvrtině již padly góly jen dva, každý do jedné sítě. Výsledek utkání tedy 1:6 pro nás.

Výsledek potěší, ale  důležitější je, že většina hráčů se snaží plnit úkoly, které dostanou, i když to třeba pro ně není úplně lehké. Je to ale potřeba zkoušet a učit se nové věci a zdokonalovat se, protože i soupeři se stále zlepšují a skoro všichni kluci již pochopili, že  bez tvrdé práce a týmové hry to nepůjde.

Naše sestava: Ivo (G:1, A:2), Jaroslav (G:1), Jakub (G:1, A:1), Dan (A:1), Tomáš L. (A:1), Tomáš N., Matyáš, Filip Sa., Filip Sl. (G:3), Petr, Lukáš, Jan