26. 08. 2015.

Přátelák MŽ a SP ve Václavicích

Ve středu 26.8.2015 jsme od 18.00 sehráli přátelský zápas proti týmu Václavic. Ve Václavicích jsme se sešli v počtu 14-ti hráčů. 10 z nich z mladších žáků a 4 ze starší přípravky. Zápas jsme sehráli na 3×20 minut systémem 7+1 na půlku hřiště. Pro některé hráče ze starší  přípravky to bylo vůbec poprvé, co si zahráli v tolika hráčích a na takové ploše, ale skoro to na nich nebylo vůbec znát a popasovali se s tím na jedničku.

Kluci byli na fotbal natěšení a i úvodní pokřik byl slyšet hodně daleko. Nastoupili  jsme v rozestavení 2-1-2-2. Kluci byli na svých postech zodpovědní, poctivě se vraceli, kombinovali, dělali kličky, mluvili na sebe. Samozřejmě se vyskytlo několik chyb, které se někdy podařilo napravit a někdy je soupeř potrestal, ale to k věci patří. Všichni si to užili a přes nepříznivý začátek, kdy jsme inkasovali snad už během první minuty dva góly, nikdo nic nevzdal, naopak opřeli jsme se do hry ještě víc. Uklidnili jsme ji a po několika minutách přišel náš první gól a vyrovnání. Naši hráči víc kombinovali a góly, které jsme vstřelili, byly povětšinou po dvou či více nahrávkách. Naproti tomu soupeř se spíše prosazoval po individuálních akcích.

Všechny musím pochválit za zodpovědný přístup a nasazení. Zápas nakonec skončil našim vítězstvím a výsledkem 8:10. Ještě důležitější ale je, že jsme hráli tak, jak jsme si před zápasem řekli – technicky a zápas jsme si užívali. Dnes nebudu nikoho chválit zvlášť, protože pochvalu si zaslouží bez výjimky úplně všichni.