18. 10. 2011.

Přátelák MP Pecerady – Netvořice celkem 12:5

Příjemně teplý podvečer jsme si v úterý zpříjemnili pohodovým přátelákem. Po dlouhé době jsme u nás přivítali Netvořice. Abychom mohli sehrát dvojzápas, bylo potřeba určit osm brankářů do 4 branek, aby se mohli v půli vystřídat. Brankáře jsme totiž netradičně zapůjčili i soupeři a tak jsme mohli hrát na dvou hřištích současně téměř bez střídání. Chválím všechny brankáře za jejich rozhodný přístup. Určitě je dobré, když si hráči vyzkouší vidět zápas očima brankáře. A vyzkoušet si vychytat spoluhráče taky není k zahození.

A teď už k samotnému fotbalu. V zápase pokročilejších hráčů se točilo hodně sestavou, prakticky nezůstal kámen na kameni a téměř v celém utkání, cca 80% hrací doby jsme měli více šancí, lépe jsme zvládali souboje 1na1, dobrá byla i kombinace a již tradičně zahrávání nacvičených rohů. Zápas skončil zaslouženě 6:3 pro domácí. Všichni si vyzkoušeli všechny posty a všichni hráli s maximálním nasazením.  Všem patří pochvala za odbojované utkání. Pokřik v kabině je už příjemnou samozřejmostí, kterou si řídí kluci sami. Můžeme se těšit na další soupeře v neděli. Od 14h sehrajeme doma přátelák s Václavicema (premiérově) také na 2 hřištích a po nich přivítáme od 13h dobře známé Lešany. Těšme se. L&D

Na vedlejším hřišti se odehrála pěkná bitva o každou píď hřiště. Fotbalově však vyčuhoval zejména Honzík, který jako malý štírek kličkoval mezi všemi hráči jakoby se jednalo o tréninkové kužely. Hodně toho zezačátku schytal Máťa, ale zdravě ho to nakoplo a ve druhé půli podal snad letos nejbojovnější výkon. K vidění byly také výlety brankářů přes celé hřiště, protože je nebavilo jen stát v bráně. I na nových hráčích bylo vidět zlepšení oproti minulým zápasům, zejména v bojovnosti a chuti dovézt míč do brány. Nakonec výsledek vyzněl lépe pro nás. Obdobně jako vedle jsme zvítězili 6:2, ale soupeř rozhodně nepropadl a měl mnoho zajímavých šancí.