18. 10. 2015.

Oslabená starší přípravka sehrála povedený domácí zápas

V předposledním kole podzimní části jsme v sobotu 17.10.2015 přivítali na domácím hřišti Nespeky. Soupeř v posledních kolech uhrál krásné výsledky, takže jsme čekali těžký zápas. Náš tým měl ovšem potíže především sám se sebou. Zranění, omluvenky… Chyběli nám se sádrou absentující Vojta a Filip, ale také další opory, Honza, Milan a Martin.

Zápas jsme začínali v šesti hráčích bez možnosti střídat. V desáté minutě dorazila na pomoc Kačka a my mohli alespoň vystřídat. To už jsme prohrávali 1:2. Do vedení nás poslal Matěj z trestňáku po faulu na Dominika, šikovný kapitán soupeře ale dvěma góly otočil – z dorážky po rohu a z rychlého protiútoku. Do přestávky se nám podařilo vyrovnat, Dominik zakončil jednu ze svých parádních rychlých akcí z postu obránce, poločas 2:2. Do druhé půle jsme nastoupili bez Dominika, Matěj se stáhnul na beka, centrhalva hrál Kuba, Kačka v útoku. Začali jsme hrát chytrý technický fotbal, nebáli jsme se soubojů s většími hráči soupeře a během čtvrt hodinky jsme díky Tobiášovi a Matějovi překvapivě strhli vedení na svou stranu, vedli jsme 5:2! Domča se vrátil do hry na beka, zápas jsme kontrolovali, měnili rytmus hry. Vedení jsme již nepustili, ba naopak, soupeř už se k ničemu nedostal a my přidali další góly. Naši výhru pečetil Dominik a svojí druhou krásnou brankou v zápase Tobiáš, obešel protihráče, posledního obránce oklamal zasekávačkou a levou nohou zkušeně zasunul míč po zemi podél gólmana soupeře. 7:2, parádní tečka za utkáním!

Už v prvním poločase rodiče hráčů soupeře projevovali negativní emoce vůči rozhodčímu, našim hráčů, svým vlastním hráčům, vůči všem, nebývalým způsobem. Ve druhé půli už překročilo vše únosné meze. Na zápas dětí takové chování nepatří. Paradoxně poškodili své vlastní hráče, kteří jsou velmi šikovní, mají velký potenciál, snaží se hrát fotbal. Ve druhé půli ale proti našim „prckům“ chodili po hřišti se svěšenými hlavami, neunesli tlak okolí. My dospělí bychom dětem neměli brát hru, ta je výhradně jejich. Má to být zábava a radost a emoce k tomu patří jen a jen pozitivní. Pořád ještě je důležitější hra a ne výsledek. Naši hráči byli lépe naladění, soustředili se na fotbal a to rozhodlo.

Náš tým se skládal horko těžko, měli jsme dva hráče z mladší přípravky – Jakuba M. a Kačku. Lídři týmu Dominik, Matěj a Tonda hráli čtvrtý mistrovský zápas během osmi dnů (dva za starší přípravku a dva za mladší žáky). Je to pro kluky zápřah, ale dává jim to sebevědomí a mají lepší přehled na hřišti, je to vidět hlavně na Tondovi. Kryštof včera odchytal ještě zápas za mladší žáky, mimochodem také vítězně, je to hvězda! Všichni hráči do puntíku ukázali, co po nich chceme – soustředění a nasazení a k tomu pestrou škálu řešení v různých situacích, techniku, přehled, přihrávky, pohotové zakončení, sílu v soubojích, sebevědomí. A v tomhle zápase ukázali všichni ještě srdíčko, před všemi sedmi hráči smekám a jsem na ně pyšný.

Děkuji rodičům za podporu, také Vojtovi, který přišel o berlích povzbudit kamarády a oslavil s nimi pokřikem povedený zápas.

Naše sestava: v bráně Kryštof, v poli Dominik (2 branky), Matěj (3), Tonda, Tobiáš (2), Jakub M., Kačka