20. 04. 2011.

MP Pecerady – Netvořice 5:6

Ve středu jsme odehráli utkání proti Netvořicím a věděli jsme, že nás čeká spíše těžký boj, než-li fotbal.
Netvořice do utkání vkročili lépe a skorovali jako první. Bohužel to byla jedna z těch střel, které by v síti skončit neměly. O vyrovnání se z pravé strany postaral Ivo. Naši útočníci Ondřej a Matěj v první fázi utkání zahodili dvě 100% šance se 100% odkrytou bránou, ale i přes nezdar a trochu smůly se všichni rvali o každý metr trávy. Způsob a styl hry Netvořic ani nic jiného nedovoloval.
V první poločase jsme přeci jen proměnili své šance a i přes veškerou snahu hostující lavičky jsme v půli drželi menší náskok.
Do druhého poločasu nastoupil do brány Lukáš Valenta a předvedl několik výborných zákroků. Netvořice přidali na agresivitě a místy nás přehrávali hlavně zarputilostí v koncovce. Otevřenější hra Netvořic nám dávala více prostoru k přečíslení a z toho těžil zejména Matěj Stejskal a Petr „Patzi“, škoda jen, že se některé akce nepodařilo zakončit přesněji.
Soupeř měl i kus velkého štěstí, kdy jej 5x zachránila branková konstrukce a neinkasoval tak větší příděl v podobě prohry a dotáhl utkání do vítězného konce v poměru 5:6.
Pochvalu zaslouší všichni hráči, kteří se často museli prát s výškovou i váhovou převahou.
Závěrem jen otazník nad vystupováním některých dospělých lidí? z Netvořic a jejich školy fotbalu. Už v podzimní části jsme si v duelu s nimi odnesli těžké zranění a i ve včerejším utkání bylo k vidění několik dohrávaných soubojů, zejména pak vůči našemu golmanovi.
Nebudeme ale brečet nad ztrátou bodů, natrénujeme větší porci minut a těšíme se na další utkání.