01. 05. 2019.

Mladší žáci v Libži proti Vlašimi odehráli parádní poločas

V neděli 28.4.2019 mladší žáci odehráli další zajímavý zápas OP proti Vlašimi.

Dorazili jsme s 11 hráči. Soupeř měl také dostatek hráčů na střídání. Zápas jsme zahájili ve velkém stylu, hned v 1. minutě utekl Tobiáš a šanci parádně proměnil. S kvalitním soupeřem se skóre přelévalo, padaly branky, hrál se pěkný běhavý fotbal. Naše šance držel gólman. Těsně před přestávkou jsme neproměnili penaltu, a tak se poločasové skóre zastavilo na remíze 4:4.
O přestávce přišel trenér soupeře, že máme v sestavě tři neoprávněně startující starší hráče. Poznal to podle toho, že hrajeme dobrý zápas, ačkoliv jsme v předchozích zápasech dostali velké množství branek. A že musí svoje hráče chránit. Za ta léta jsem něco takového nezažil. Loňskou sezónu jsme soutěž mladších žáků odehráli bez jediného hráče ročníku 2005, letos máme 4 hráče ročníku 2006. A hrajeme i se třemi hráči ročníku 2009. O nasazování starších hráčů z naší strany nemůže být vůbec řeč, ani je vlastně nemáme. Trenérovi výběrového týmu se nelíbí, že hraje vyrovnané utkání s mladšími žáky, pro které je okresní přebor vypsaný a chce je před nimi chránit. Asi měl přihlásit jinou soutěž… V žádném případě jsme nehráli přehnaně tvrdě, zákeřně, nikdy k tvrdé hře hráče nenabádáme, snažíme se hráče učit hrát fotbal. A mimo jiné děti učíme, že se nepodvádí. Situace pro zasmání, anebo k pláči.
Ale zpět k fotbalu. Do druhé půle soupeř vstoupil ve velkém stylu, zamknul nás před naší branku a brzy začal přidávat další góly. My jsme se dlouho nemohli dostat do nějaké dobré příležitosti, obrana byla přetížená a na útočení nezbývaly síly. Dali jsem si i vlastní gól. Jednu branku jsme na konci druhé půle přeci jen přidali, dvě další dobré příležitosti jsme neproměnili. Soupeř velmi korektně vedené utkání zaslouženě vyhrál. Nás může těšit, že naši hráči odehráli parádní poločas na hranici svých schopností. Všichni se zlepšují v individuálních dovednostech a hlavně se zlepšuje souhra a týmové pojetí. Jen tak dál!

Naše sestava: Tonda J. (2 branky), Tobiáš (2), Martin (1), Filip R., Petr, Filip N., Lukáš, Radek, Jakub B., Tonda K., Tomáš.