05. 03. 2019.

Mladší žáci si poprvé vyzkoušeli hru 10+1

V neděli 3.3.2019 si tým mladších žáků poprvé vyzkoušel opravdu velký fotbal – hru 10+1. Zápas jsme si domluvili v Ratměřicích, kde mají pěkné hřiště. Hráli jsme na brány 5×2 a zkrátili jsme hřiště „od vápna k vápnu“. Díky omluvenkám a neúčasti hráčů jsme měli k dispozici pouze 9 hráčů. Ratměřice nominovaly všechny svoje žáky, mladší i starší, takže nám zapůjčily gólmana a dva hráče do pole. Zápas jsme pod omluvě rozdělili na tři třetiny – 3 x 20 minut.

Zápas začal větším tlakem soupeře, naši hráči neuměli využívat velké hřiště. Ve druhé dvaceminutovce se hra více vyrovnala. Utkání bylo bojovné, viděli jsme řadu pěkných momentů, ale i naivních chyb. Všichni hráči se v obranné i útočné fázi museli vyrovnávat s ofsajdovým pravidlem na celé útočné polovině, které zastavilo řadu zajímavých situací. V našem týmu se projevili větší individuality a hlavně kvalitní zakončení. Měli jsme silný střed obrany i zálohy, postupem času se nám dařila i hra po křídlech. Celkově byl zápas oboustranně povedený a hlavně hráči odehráli spoustu minut, polovina týmu 60 minut bez střídání, druhá půlka kolem 50 minut. Všechny naše hráče chválíme za předvedený výkon, za nasazení, za chuť hrát!

Naše sestava: Tonda (2 branky), Tobiáš (1), Filip R., Filip N. (1), Radek, Matyáš, Jakub B., Tonda K., Tomáš. Z Ratměřic nám skvěle chytal Fanda, celý zápas nám pomáhala centrhalf Verča a na levé záloze Jirka, který se prohodil s Tomášem. Děkujeme!