18. 05. 2015.

Mladší přípravka na přáteláku a zápase 2. ligy ve Vlašimi

V sobotu 16.5.2015 hráči mladší přípravky sehráli přátelské utkání s mužstvem Vlašimi 2006 na umělce v Kollárově ulici. Po skončení přáteláku se hráči zúčastnili slavnostního nástupu druholigového zápasu Vlašim – Varnsdorf a o přestávce sehráli v rámci přestávkového programu ještě krátký jeden přátelák pro diváky zápasu 2. ligy.

Úvodní přátelák, který jsme sehráli v 5+1 na přibližně 3×15 minut, měl důkladně prověřit sílu našeho týmu. Mužstvu se poslední dobou daří jak v OP, tak v přátelských utkáních. Vlašim 2006 je jedno z nejlepších mužstev ročníku 2006 v širokém okolí. Kvalita soupeře se projevila od prvních vteřin. Technika, pohyb s míčem i bez míče, rychlost, důraz v osobních soubojích, ve všem byl soupeř lepší. Nedokázali jsme udržet míč, nedokázali si přihrát, ani se na přihrávku nabídnout. Individuálně se jenom Matěj a Dominik dokázali prosadit přes jednoho hráče, ale zpravidla další hráč soupeře znamenal stopku naší akci. Ve hře dozadu jsme nestačili jeden na jednoho, většina hráčů neprojevila vůli vrátit se do souboje, nezachytávali jsme náběhy hráčů soupeře, obsazování nám trvalo neskutečně dlouho, při napadání jsme čelili již rozeběhnutému protihráči s míčem pod kontrolou… Celé utkání byla velmi poučná lekce a po řadě vítězství jsme neuspěli. Je to ovšem jenom sport. A v životě stejně jako ve sportu přicházejí vítězství i porážky, které je potřeba umět přijímat. Přátelák ukázal, že máme na čem pracovat, v týmu je vůle makat a zlepšovat se. A co je důležité, ani vysoká prohra nevzala mužstvu dobrou náladu. Musíme složit kompliment soupeři, věděli jsme, že je o třídu lepší, ale vlastní zápas ukázal, že je lepší o dvě třídy. Za necelých 50 minut hry jsme obdrželi hodně přes dvacet gólů a vstřelili dva (čestnými střelci byli Dominik a Matěj).

Po pauze, kterou hráči ještě vyplnili fotbálkem na umělce, zamířili do tunelu stadionu s hráči Vlašimi a Varnsdorfu a zúčastnili se slavnostního nástupu na druholigový zápas. Krátký záběr z nástupu je ve zpravodajském šotu České televize z tohoto utkání. Pak hráči sledovali druholigový zápas, evidentně v dobré náladě, předchozí porážka hráče nijak nepoznamenala. To se projevilo i o přestávce, kdy hráči sehráli proti Vlašimi 2006 ještě jeden krátký zápas jako součast přestávkového programu druholigového zápasu. Hrálo se tentokrát ve 4+1 na 2×5 minut. Naši hráči si již více dovolili, jakoby je motivovala přítomnost řady rodičů a blízkých (a dalších diváků) na tribuně stadionu. Minizápas jsme prohráli těsně 2:3, hra byla vyrovnanější, dostávali jsem se do šancí z rychlých protiútoků, za nás opět skórovali Dominik a Matěj. Po skončení minizápasu společně hráči Pecerad a Vlašimi předvedli tribuně parádní děkovačku a za celé přestávkové vystoupení byli odměněni potleskem diváků.

Po skončení přestávky pokračovalo druholigové utkání Vlašim – Varnsdorf, ve kterém domácí tým předváděl pohlednou hru, ale bohužel neproměňoval šance, včetně neproměněné penalty v prvním poločase a třech tutovek ve druhé půli. Po poločase 1:1 slavil vítězství 3:1 Varnsdorf díky dvěma gólům po chybách domácí obrany ke konci utkání. Vítěznému Varnsdorfu nyní chybí jediný bodík k postupu do 1. ligy.

Celá akce byla povedená, včetně krásného počasí. Hráči kromě zápasu proti opravdu kvalitnímu soupeři mohli nahédnout pod pokličku velkého fotbalu, předvedli se širší veřejnosti a celé odpoledne se skvěle bavili. Doufám, že úmysl odměnit hráče za jejich práci se povedl a všichni budou mít pěkné vzpomínky. Děkuji rodičům za podporu a za to, že dorazili v hojném počtu.

Naše sestava: Dominik, Matěj, Tonda, Vojta H., Tobiáš P., Martin, Milan, Jakub M., Jakub S., Kačka