12. 05. 2019.

Mladší přípravka a BENECUP 2019

O volné svátečním dni – ve středu 8. května – jsme se s nejmladším týmem Pecerad vydali do Benešova na velký turnaj přípravek. Benecupu se zúčastnilo celkem 14 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin A a B. My jsme byli v té druhé spolu s: Bohemians Praha, SK Chocerady, SK Posázavan Poříčí n. Sázavou, SK benečov U9, FK Týnec nad Sázavou a TJ Sokol Teplýšovice. Hrálo se každý s každým ve skupině 1x15minut.

Na umělé trávě byly pro děti, které zrovna měly volno mezi zápasy, připraveny dovedností soutěže. Tam naše peceradské dětičky začínaly: sprint, slalom s balonem a střelba na přesnost pravou i levou nohou. Kluci hned na úvod předvedli skvělé výkony a měli jsme za sebou rovnou i pěknou rozcvičku.

Pak už nás čekaly jen samotné zápasy. První, celkem vyrovnaný, jsme sehráli s nám již dlouho známým soupeřem – Týncem. Následoval perfektně odbojovaný zápas s Bohemkou, kluci se velkého protihráče jen tak nezalekli a díky tomu jsme si ho všichni (hráči, já i rodiče/fanoušci) náramně užili. Před delší přestávkou jsme ještě skvěle hráli proti Teplýšovicím a hurá na párek… Po pauze nás v základní skupině čekaly ještě týmy Poříčí, Benešova a Chocerad. Kluci odbojovali každý zápas do poslední vteřiny, nic nevzdávali a vstřelili několik krásných gólů. Nakonec úplně poslední zápas, o umístění, jsme odehráli s týmem TJ Sokol Popovice. Tento zápas byl nejvyrovnanější ze všech našich odehraných, v jednu chvíli jsme dokonce i vedli. Bohužel nám štěstí nepřálo a v posledních minutách jsme dostali rozhodující gól.

I tak musím kluky pochválit za každý zápas, hráli s chutí, nevzdávali se, bojovali a bavilo je to. Všichni zvládli odehrát celkem 7 zápasů, což je úžasné! A k tomu všemu nám počasí přálo, takže se někteří i opálili. Na výsledku nezáleží, nejdůležitější jsou zážitky, radost ze hry a nasbírané zkušenosti. Diplom, pohár i podepsaný dres od hráče pražské Slavie Alexe Krále, který jsme jako jediní ze všech dostali, si hrdě vystavíme v kabinách.

Moc děkuji všem rodičům a fanouškům za podporu kluků a za výdrž. A díky patří i Šímovi V. – náš skvělý bývalý hráč, aktuálně působící ve Slavii – který nás přijel na turnaj podpořit (sice ve slávistickém dresu, ale s naší peceradskou kšiltovkou na hlavě.

Sestava:

mladší přípravka: Jirka P., Filip Š., Robin B., Vojta T., Kuba R., Tomáš K., Lukáš K.

předpřípravka: Jiřík Ch.

A jako velká-starší pomoc (jelikož, jak už je tomu zvykem, jsme měli nejmladší a nejmenší tým :)) do branky Domča K., který s námi ještě nedávno hrál v MP.