04. 10. 2015.

Mistrovský zápas MŽ – Pecerady – Soběhrdy 4:4(1:3)

Po vítězném utkání starší přípravky proti Soběhrdům jsme nastoupili proti stejnému soupeři i s mladšími žáky. Částečně to platí i doslovně, neboť část hráčů Soběhrd odehrála obě utkání. Nezačali jsme špatně a soupeře jsme přitlačili na jeho polovině, ale dá se už tradičně říci, že nám nevycházela koncovka. Slabá zakončení se střídala s nepřesnými. Naši hráči se postupem času soustředili čím dál více na útok a zapomínali bránit. Soupeř začal hrozit z brejků a přečíslení a přesně takto jsme také obdrželi i první branku v prvním poločase.Druhou po chybné rozehrávce od brány. Nám se podařilo vsítit pouze 1 branku. Třetí branku jsme obdrželi přesně podle hesla nedáš-dostaneš, kdy Máťa neproměnil snad největší loženku podzimu a vzápětí nezachtil rozehrávku soupeře, po které hráč Soběhrd Škvor proměnil velké sólo přes celé hřiště. Velká lekce pro všechny zúčastněné. Do šaten šli hráči rozladění až frustrovaní, padly i nějaké vzájemné výtky…zejména na obránce. O půli jsme si řekli co musíme změnit, kde byly chyby a že se pokusíme zápas otočit, protože fotbalově jsme byly lepším týmem. Bohužel ani začátek druhé půle nevypadal o moc lépe. Dostali jsme další branku z brejku po špatném obsazování a komunikaci obránců. Vypadalo to, že je rozhodnuto. Paradoxně nám pomohl soupeř vlastní brankou. To kluky nakoplo a začali předvádět pěkný fotbal přes celkou šířku hřiště. Spřesnili přihrávky a zejména akce po pravé straně volali po gólech. Z jedné takové jsme dali branku po dorážce Petra z levé strany. Další branka přišla po trestném kopu po faulu na Iva, kterou tvrdou střelou zařídil Jakub. Jakub zaúřadoval ještě jednou a srovnal tak na 4:4. I pak jsme ještě soupeře mačkali, ale gól už nepadl.
Kluci si určitě zaslouží pochvalu za poslední čtvrthodinku, ale dostali velkou lekci. V prvním poločase promrhali spoustu šancí a nezodpovědně bránili. I rozehrávka od brány nebyla moc dobrá. Přesto ale ukázaly srdíčko a o vítězství se rvali do poslední minuty.
V zápase nám vypomohli i Matěj s Dominikem, abychom mohli rozložit síly, protože jsme měli pouze 1 na střídání. Určitě se neztratili, ale byla patrná únava a i šrámy z prvního utkání udělali své.

Sestava: Tomáš L.(GK), Ivo, Lukáš, Petr (G:1), Dan, Jakub(G:3), Matyáš, Tomáš N., Filip Sl., Domča, Matějda