15. 10. 2015.

Mistrovský zápas MŽ – Křečovice x Pecerady 5:7 (1:3)

Do Křečovic nejezdíme rádi. Atmosféra tam není dobrá a fotbalu neprospívá. Opět se nám to potvrdilo.
Už  před začátkem utkání jsme požádali domácí o posunutí krajní lajny dále od nebezpečných tyčí stabilní brány, ale nebylo nám vyhověno a tak jsme u tyče měli svého guarda a doufali, že se mu podaří případnému střetu hráče s tyčí zabránit. Nerozumím tomu, proč někdo zcela zbytečně riskuje zdraví svěřenců…prý se zatím nic nestalo.
K zápasu: Začali jsme dobře, už v první minutě se prosadil Domča. I dále jsme přehrávali soupeře ve středu hřiště. Soupeř až na výjimky nebyl moc technicky zdatný. Už prvním dotekem často ztrácel míče. Když se mu ale podařilo protlačit míč na jejich útočníka Marka, byly z toho nebezpečné brejky. Museli jsme vynakládat velké úsilí na jejich zastavení. Koncové střely byly většinou z úhlu a ne moc razantní a Lukáš v bráně byl bezchybný a vždy dobře pozičně postavený. My jsme se prosazovali kombinací po stranách hřiště s centrovanými míči před bránu. Dělá nám problémy využívat tyto šance. Buď není zcela přesný centr, nebo nedokážeme usměrnit náběh, trefit míč nebo se prostě lépe a rychleji zorientovat před bránou. Další naší branku přidal Filip v 9. minutě a Lišák ve 14. Vypadalo to na jasný zápas. Před půlí ale Petr při pokusu vysunout do brejku našeho útočníka po levé straně trefil bránícího hráče a od něj se míč odrazil přímo k útočníku soupeře, který si s nabídkou poradil perfektně a nedal Lukášovi šanci.
Na začátku druhého poločasu byl obraz hry podobný.  Začali jsme ale trestuhodně nakládat s jasnými šancemi a z několika tutovek dali pouze 1 branku. Vzadu bránili Honza s Tomášem L. a do branky se postavil Jarda, který výborně rozehrával. Přebírání míčů obránci ale bylo hodně nejisté a riskantní. Z toho pramenily některé šance soupeře a postupně se dostal do hry. Po špatné malé domů nám dali druhou branku a pak jsme si vybrali ještě další dvě slabé chvilky, kdy jsme se v obraně nedokázali zajistit a soupeř vyrovnal na 4:4. Naštěstí kluci neztratili hlavu a rychle nás vrátil do hry Filip ve spolupráci s Dominikem. Soupeř kontroval přímo z rohového kopu. Filipovo trestňák chytře po zemi k tyči byl také perfektní a zase jsme odskočili. Vítězství završil kapitán Lukáš po průniku zprava a chladnokrevném zakončení , kdy našel skulinu na bližší tyči.
Chválím kluky za to, jak zvládi toto divoké utkání. Naše branky jsou vypracované, naopak dostáváme branky hodně laciné. Utkání bylo těžké i proto, že jsme postrádali dvě opory, Iva a Jakub. Filip Sal. je také nemocný a Dan není stále zcela fit. Vydatně nám tentokrát pomohli Tonda, Matějda a Domča. Domča a Matěj se dokonce prvně gólově prosadili a Tonda se už zcela aklimatizoval na „větší“ fotbal a vyzkoušel si hru i ve středu pole. Pocítil ale také, že fotbal bolí. Zápasy za MŽ klukům hodně dávají. Zvykají si na nutnost kombinovat, zvedat hlavu, vše je rychlejší, tvrdší. Zkušenosti si přinesou do své kategorie a určitě naplno zužitkují.
Potěšilo mě ještě, že s námi vyrazil i Jakub, přestože věděl, že ho nenechám hrát (zranění kolene ze soboty) a ještě musím vyzdvihnout Máťu. Jeho držení míče ve druhé půli pod tlakem soupeře bylo excelentní a efektivní. Smekám. Zápas se povedl i Filipovi, který umí nebezpečně zakončovat i ze střední vzdálenosti.
Dík patří i rodičům, kteří tentokrát vyrazili podpořit tým v hojném počtu a prostředí tím bylo podstatně snesitelnější.
V sobotu nás čeká další těžký soupeř – Vrchotky, tak doufám, že se nám vyprázdní marodka a budeme kompletní.

Sestava: Jaroslav (GK), Antonín, Jakub (N), Daniel, Dominik (G:1, A:2), Tomáš L., Matěj (G:1), Tomáš N. (A:1), Matyáš, Filip Sl. (G:4, A:2), Petr, Lukáš (GK, C, G:1), Jan