Mistrovský zápas MŽ – Křečovice x Pecerady 5:7 (1:3)

Do Křečovic nejezdíme rádi. Atmosféra tam není dobrá a fotbalu neprospívá. Opět se nám to potvrdilo.
Už  před začátkem utkání jsme požádali domácí o posunutí krajní lajny dále od nebezpečných tyčí stabilní brány, ale nebylo nám vyhověno a tak jsme u tyče měli svého guarda a doufali, že se mu podaří případnému střetu hráče s tyčí zabránit. Nerozumím tomu, proč někdo zcela zbytečně riskuje zdraví svěřenců…prý se zatím nic nestalo.
K zápasu: Začali jsme dobře, už v první minutě se prosadil Domča. I dále jsme přehrávali soupeře ve středu hřiště. Soupeř až na výjimky nebyl moc technicky zdatný. Už prvním dotekem často ztrácel míče. Když se mu ale podařilo protlačit míč na jejich útočníka Marka, byly z toho nebezpečné brejky. Museli jsme vynakládat velké úsilí na jejich zastavení. Koncové střely byly většinou z úhlu a ne moc razantní a Lukáš v bráně byl bezchybný a vždy dobře pozičně postavený. My jsme se prosazovali kombinací po stranách hřiště s centrovanými míči před bránu. Dělá nám problémy využívat tyto šance. Buď není zcela přesný centr, nebo nedokážeme usměrnit náběh, trefit míč nebo se prostě lépe a rychleji zorientovat před bránou. Další naší branku přidal Filip v 9. minutě a Lišák ve 14. Vypadalo to na jasný zápas. Před půlí ale Petr při pokusu vysunout do brejku našeho útočníka po levé straně trefil bránícího hráče a od něj se míč odrazil přímo k útočníku soupeře, který si s nabídkou poradil perfektně a nedal Lukášovi šanci.
Na začátku druhého poločasu byl obraz hry podobný.  Začali jsme ale trestuhodně nakládat s jasnými šancemi a z několika tutovek dali pouze 1 branku. Vzadu bránili Honza s Tomášem L. a do branky se postavil Jarda, který výborně rozehrával. Přebírání míčů obránci ale bylo hodně nejisté a riskantní. Z toho pramenily některé šance soupeře a postupně se dostal do hry. Po špatné malé domů nám dali druhou branku a pak jsme si vybrali ještě další dvě slabé chvilky, kdy jsme se v obraně nedokázali zajistit a soupeř vyrovnal na 4:4. Naštěstí kluci neztratili hlavu a rychle nás vrátil do hry Filip ve spolupráci s Dominikem. Soupeř kontroval přímo z rohového kopu. Filipovo trestňák chytře po zemi k tyči byl také perfektní a zase jsme odskočili. Vítězství završil kapitán Lukáš po průniku zprava a chladnokrevném zakončení , kdy našel skulinu na bližší tyči.
Chválím kluky za to, jak zvládi toto divoké utkání. Naše branky jsou vypracované, naopak dostáváme branky hodně laciné. Utkání bylo těžké i proto, že jsme postrádali dvě opory, Iva a Jakub. Filip Sal. je také nemocný a Dan není stále zcela fit. Vydatně nám tentokrát pomohli Tonda, Matějda a Domča. Domča a Matěj se dokonce prvně gólově prosadili a Tonda se už zcela aklimatizoval na „větší“ fotbal a vyzkoušel si hru i ve středu pole. Pocítil ale také, že fotbal bolí. Zápasy za MŽ klukům hodně dávají. Zvykají si na nutnost kombinovat, zvedat hlavu, vše je rychlejší, tvrdší. Zkušenosti si přinesou do své kategorie a určitě naplno zužitkují.
Potěšilo mě ještě, že s námi vyrazil i Jakub, přestože věděl, že ho nenechám hrát (zranění kolene ze soboty) a ještě musím vyzdvihnout Máťu. Jeho držení míče ve druhé půli pod tlakem soupeře bylo excelentní a efektivní. Smekám. Zápas se povedl i Filipovi, který umí nebezpečně zakončovat i ze střední vzdálenosti.
Dík patří i rodičům, kteří tentokrát vyrazili podpořit tým v hojném počtu a prostředí tím bylo podstatně snesitelnější.
V sobotu nás čeká další těžký soupeř – Vrchotky, tak doufám, že se nám vyprázdní marodka a budeme kompletní.

Sestava: Jaroslav (GK), Antonín, Jakub (N), Daniel, Dominik (G:1, A:2), Tomáš L., Matěj (G:1), Tomáš N. (A:1), Matyáš, Filip Sl. (G:4, A:2), Petr, Lukáš (GK, C, G:1), Jan

 

6 komentáře k “Mistrovský zápas MŽ – Křečovice x Pecerady 5:7 (1:3)

 1. Zápas je popsán znamenitě:-) Je pravda, že jsem měl určité obavy z rozhodčího a všeho okolo, ale ty se nenaplnily. Podle mého názoru odpískal zápas dobře, takže jen škoda, že tam byly na lajně tyče velké brány. Soupeř nastoupil snad se všemi dětmi, co žijí v okolí hřiště ročníky 02-08 takže velké rozdíly. Bojovali přiměřeně své kategorii a na celkovém výkonu to bylo znát. Měli jsme možnost vyzkoušení i jiných variant hry a kluci se s tím poprali. Jen bych raději viděl větší dravost a tah na bránu. K tomu pár střel z větší vzdálenosti. Ale to se vše naučí, je paráda, jak se popasovali se změnou velikosti hřiště a hry 7+1, je to velký skok. Hoši děkujem:-)

  • Krásny den, jen musím trošku reagovat na 3D …. to co píše komentátor zápasu neni tak mooc pravda …. jezdím na fotbal s detičkama pořád.. skoro na každy zápas…. tyče jsou všude .. Janovice , Týnec , Lukavec …..je to tak v pravidlech a neni co měnit… ptala jsem se na to i rozhodčího po zápase… co bylo za problém… vše v klidu vysvětloval…. rozhodčí děkuji za poklonu co byla udělena a říkal jen z usměvem … být to v Peceradech a za opačného stavu asi by to bylo divoké hodně … a jen se smál a podotkl “ vzpomeneš si na utkání v Peceradech??? jinak mě mrzí nejen u Pecerad ale všici mužstva co píší takové komentáře že zapomenou na to že jsou jednostránné… a nedovedou uznat to co proti mužstvu nastupuje … to že proti Peceradu to bylo 5:5 a nakonec 5:7 kdy Pecerady neveděli co hrát … ztráta balonu pri prvním doteku a podobně…to tam třeba vubec nikdo nenapsal… to je škoda…. kdy Pecerady vubec nevěděli co hrát… nestačili herně… pak ale přišla chyba a najednoun 5:6 a otevření hry a 5:7 … kdy hráči Pecerad po druhém vstřeleném golu hlásí na hráče křečovic … už víme proč jsou poslední to mě to dnes baví … atd ale opak je pravdou druhy poločas byl uplně jiný … a veřtě to so dělají zde pro děti je velká zasluha nejen trenérů ale i rodičů a hlavně dík Obci Křečovice

   • Co se týká herního projevu, každý má právo svůj názor, který nemohu a nechci nikomu upírat.

    Musím se ale vyjádřit k záležitosti ohledně stacionární branky na postranní lajně „malého“ hřiště. Neuvědomuji si, že by někdo z našich soupeřů tohoto podzimu neměl posunutu postranní čáru „malého“ hřiště. A má to dobrý důvod a to je bezpečnost hráčů, o kterou by nám mělo jít především.

    A proto je toto uvedeno i v pravidlech na jejichž plné znění uvádím níže odkaz.

    Dotyčná pasáž se nalézá na straně 49. Pravidlo II Hrací plocha.

    Bod 9. Na straně stacionárních branek velkého hřiště musí být pomezní čára „malého hřiště“ ve vzdálenosti 1,5-5,5 metru od přiléhající brankové čáry velkého hřiště. V případě, že je využita branková čára hrací plochy velkého hřiště, je třeba vysadit stacionární branky a zaslepit otvor v zemi. Zodpovídá hlavní pořadatel.

    http://nv.fotbal.cz/assets/schvalena_pravidla_fotbalu_malych_forem.pdf

    • Přesně tak, jenže to by jsi musel psát lidem, kteří věří svému rozumu, když jej mají a když něco neví, tak si to zjistí a ne těm, kteří si nic neověří a jen chtějí jít do sporu. Je hezké, že něco dělají, ale mají to dělat pořádně a nekazit hru dětem a ještě je vystavovat nebezpečí zranění. Já chtěl napsat to samé, ale radši jsem to nechal být. Pochybuji o tom, že bude opět reagovat a věřím, že si ty pravidla vůbec nepřečte. Nebo mne překvapí?

 2. Hezký fotbal….hoši gratulujeme, opět :)…,jen tak dál.I v nepřízni počasí, za každých okolností pořád super tým, Kuba jako podpora i když hrát nemohl,super….super….Ještě velké DÍKY rodičům, kteří si udělají čas, zajistí odvoz a podporu, bez toho by to nešlo….

 3. Filip Sl. dnes za svůj hattrick v zápase proti Křečovicím přinesl buchtu s krémovou náplní a čokoládovou polevou. V kabině po tréninku přišla klukům k chuti a jen se po ní zaprášilo. Tak snad brzo někdo v zápase zase dosáhne na tři góly. ;-)
  Moc děkujeme.

Komentáře jsou uzavřeny.