16. 05. 2016.

Hráči starší přípravky v dresu FC Sellier & Bellot Vlašim 2006

Vybraní hráči naší starší přípravky měli možnost zahrát si v dresu FC Sellier & Bellot 2006 tři velké a zajímavé turnaje. Matěj s Dominikem v sobotu 23.4.2016 v Poříčí kvalifikaci Ondrášovka cup, Matěj, Vojta H. a Tonda se v neděli 8.5.2016 předvedli na Českobrodském májovém turnaji a Matěj i 14.5. – 15.5. 2016 na Mozarttrophy v rakouském Salzburgu. O dva posledně uvedené turnaje vinou zranění bohužel přišel Dominik.

Kvalifikace Ondrášovka cup 2016: 7. místo.
Po loňském třetím místě bylo na co navazovat. V základní skupině tým Vlašimi skončil po sedmi vítězstvích, jedné remíze a dvou porážkách na třetím místě a postoupil do zlaté skupiny. Tam už se týmu tolik nedařilo, uhrál dvě vítězství, jednu remízu a čtyřikrát prohrál a obsadil konečné 7. místo. Dominik hrál útočníka, Matěj středního záložníka. Oba naši kluci se zapsali do listiny střelců a byli platnými hráči týmu, odmakali třináct zápasů po 11 minutách.

Českobrodský májový turnaj starších přípravek: 2. místo!
Turnaje se zúčastnilo 20 týmů ročníku 2005 a mladších. V dresu FC Sellier & Bellot 2006 – červení, který jsem mohl vést, se představili i naši tři hráči: Matěj, Vojta H. a Tonda. Bohužel jsme odehráli kromě jednoho utkání celý turnaj v 5+1 bez možnosti střídání – když dorazil Vojta H., tak se zranil Tonda. V základní skupině tým Vlašim červení porazil Český Brod „B“, Kolín, Kosmonosy a Nymburk a podlehl Ústí nad Labem. Tým postoupil ze druhého místa do osmifinálové skupiny. V osmifinálové skupině kluci vybojovali jedno vítězství nad Uhlířskými Janovicemi a podlehli Pardubicím a Vykáni. Přesto to stačilo na účast v playoff. Ve čtvrtfinále se tým postavil dosud neporaženým Měcholupům 2005. Urostlí hráči soupeře byli jasnými favority, přesto kluci bojovali a k překvapení všech jednoho z favoritů celého turnaje dokázali porazit! V semifinále se pak hráči skvěle popasovali s týmem Sadské 2005, kterou téměř nepustili na vlastní půlku a postoupili naprosto senzačně do finále! Ve finále proti Pardubicím 2005 byl favorit jasný. Pardubice ve vzájemném zápase v osmifinálové skupině jasně dominovaly a zvítězily 9:0. Finále mělo ovšem vyrovnanější průběh. Pardubice šly do vedení, kluci vyrovnali. Na konečných 2:1 Pardubice upravili pár minutek před koncem a přes veškerou snahu se vyrovnat nepodařilo.
Slova uznání pro naše hráče v hodnocení turnaje na stránkách našeho finálového soupeře z Pardubic.

Přesto všichni odehráli fantastický turnaj, první v kategorii U11, tedy s o rok staršími soupeři z větších klubů, 10 zápasů po 15 minutách, z toho 9 bez střídání, a hned si sáhli na medaili! Před našimi peceradskými kluky smekám, Matěj, Vojta H. i Tonda se předvedli ve vynikajícím světle!

Mozarttrophy 2016 Salzburg: 2. místo!
Za tým FC Sellier & Bellot Vlašim 2006 si Matěj zahrál i na mezinárodním turnaji v rakouském Salzburgu. V kategorii U10 se zúčastnilo 16 týmů ze 7 zemí, hrálo se dle západoevropského modelu pro tuto kategorii (E2-U10) v 6+1 na hřišti 35x50m. V sobotním programu tým Vlašimi odehrál tři zápasy 3 x 13 minut a bral prostup do finálových klání za dvě vítězství nad týmy z Polska (Kielczow) a Rakouska (Klagenfurt) a jednu remízu s týmem z Německa (Freiberg). Matěj z pravého beka přispěl jedním gólem k vítězství nad polským soupeřem a zápas s týmem z rakouského Klagenfurtu dalším gólem rozhodl. V nedělním programu pak tým v zápasech hraných na 20 minut porazil soupeře z Francie (Val de Morde) a Polska (Olesnica) a závěrečná remíza s dalším rakouským týmem z Klagenfurtu přinesla vítězství v semifinálové skupině a postup do finále proti slovenské Dubnici na Váhom. Slovenský finálový soupeř měl ohromnou fyzickou převahu a využil takřka každou příležitost, protiútoky, roh, trestný kop…. Vlašim byla fotbalovější, tlačila, kopala trestňáky, rohy, nedala penaltu… V součtu Dubnica zaslouženě vyhrála 6:2. Matěj ovšem s kluky a jejich fanoušky – rodiči, prarodiči, sourozenci … zaslouženě slavil 2. místo a odvezl si krásné vzpomínky na zahraniční turnaj!

Další informace, foto, video na WEB , FACEBOOK a Benešovský deník.