20. 02. 2019.

Halový turnaj mladších žáků v Bystřici

V sobotu 16.2.2019 se zúčastnil tým mladších žáků halového turnaje v Bystřici.

Turnaje se zúčastnily také dva týmy domácí Bystřice, Teplýšovice a Mezno. Hrálo se systémem každý s každým, 2 x 12 minut, 5+1 hráčů. Po omluvenkách jsme nakonec dorazili s osmi hráči a kluci odehráli zajímavé zápasy. Před začátkem turnaje jsme vybrali kapitána, hráče jsme mu nechali zvolit k ruce dva zástupce a ve třech vedli tým po celý turnaj – nastudování pravidel turnaje, rozcvičení, nástupy na zápasy, hru. Kluci si sami řídili střídání, určovali sestavu, vymýšleli taktiku a sami mezi sebou rozebírali hru a vyříkávali si chyby. Jediné pravidlo museli hráči respektovat: každý poločas si museli zahrát všichni hráči. Kromě prvního zápasu, kdy tým zaspal, odmakali hráči turnaj na sto procent. Kluci obsadili čtvrté místo, o gól jim utekla bronzová medaile. Turnaj byl zajímavý, dobře zorganizovaný, jedinou kaňkou byl neoprávněný start hráče ročníku 2005 z ligového týmu za Teplýšovice. Teplýšovice si neodpustí podfuky ani na zimním turnaji… Pro nás je důležité, že naši kluci dokázali přijmout kompletní zodpovědnost a řídili si chod týmu po celý turnaj sami a přes všechny chybičky jim to docela klapalo.

Pecerady – Teplýšovice 1:6
Pecerady – Mezno 2:1
Pecerady – Bystřice žlutí 1:2
Pecerady – Bystřice modří 0:6.

Naše sestava: Tobiáš (3 branky), Martin, Filip R., Filip N. (1 branka), Radek, Petr, Lukáš, Matyáš.