17. 09. 2016.

A-tým – 4.kolo: Netvořice – Pecerady 3:1(1:0)

V Netvořicích nás měl prověřit celek, který po dlouhých letech spadnul do IV. třídy. V úvodu to také bylo znát, domácí měli herní převahu, ale své útočné snažení zakončovali jen střelami z dálky, které bez problémů likvidoval Aleš v bráně. Když jsme se trochu rozkoukali, začali jsme být také nebezpeční, bohužel zase vázla finální přihrávka. Netvořicům jsme darovali vedení, když jsme přestali hrát po tom, co jsme se domnívali , že dlouhý balón již domácí útočník nemůže stihnou ve hřišti. On ještě odcentroval a do prázdné uklízel druhý utočník úplně bez našeho zájmu o hru. Po přestávce nás na chvíli srazila další branka, střela po zemi z 25m zapadla přesně k tyči. Když jsme to vstřebali, zvýšili jsme aktivitu, vytvořili si pár šancí, ale zase ta koncovka. Pak už jsme vsadili vše na jednu kartu, více otevřeli hru a dostali jsme domácí pod tlak. Netvořicům pomohl i rozhodčí, který nepochopitelně nevyloučil domácího kapitána, který úmyslně zahrál rukou nad hlavou a zmařil tak náš postup v před. Měl žloutou již z první půle a měl následovat jasný odchod do sprch. Ale hlavní sudí nic. Nechápu proč? Do konce zápasu jsme ovládli střed hřiště, domácí již nestíhali a do šancí se dostávali jen dlouhými nákopy. Z jedné takové akce a centru ze strany bohužel přidali další branku, když nepokrytý hráč hlavičkoval z malého vápna do sítě. Za chvíli se ale nádherně do šibenice trefil z voleje Pavel Škába a snížil na 3:1 a byl ještě čas se o něco pokusit. Na další korekci skóre by byla šance celkem brzo, ale rozhodčí asi zase neviděl evidentní faul netvořického brankáře, který bez úmyslu hrát míč srazil v pokutovém území tělem našeho dobíhajícího hráče. Stejný zákrok, kterých před tím pískal mimo vápna „x“, nyní sudí pustil a penalta se nekonala. Chyb rozhodčí ale udělal v zápase víc a na obě strany, ale tyto dvě výrazně ovlivnily průběh. A to ještě asi utkání zkrátil, protože od momentu, kdy zahlásil, že od teď se už nesmí střídat hokejově, tak to určitě nebylo 10 minut. S tím toho ale moc nenaděláme. Škoda, hrát v deseti víc než 20 minut by to měly Netvořice hodně težký. Nutno říci, že když soupeři vlastními chybami darujeme téměř všechny góly a potýkáme se se špatnou koncovkou, navíc chyby soupeře netrestáme, vyhrávat s podobnými fotbalovějšími týmy bude těžké. J&J