10. 04. 2016.

A-TÝM – 16. kolo: Přestavlky – Pecerady 4:7 (1:2)

Pokud se nepletu, tak v Přestavlkách jsme dlouho nevyhráli. I začátek zápasu tomu nasvědčoval. Špatně pokrytý roh a už v úvodu zápasu jsme prohrávali o gól. Paradoxně nás to nakoplo a za 15 min. jsme už zase vedli 2:1. To byl také poločasový výsledek. Domácí do druhého poločasu vystřídali, asi o áčkaře – neznám je, ale jejich hře to nepomohlo. Sice hned po obrátce šťastně vyrovnali po 2x tečované střele z dálky, ale tím se na dlouhé minuty odmlčeli. Pak jsme začali hrát asi náš nejlepší fotbal jara a kombinační hrou po zemi jsme domácí jasně přehrávali. Z toho plynuly i branky, když v obraně domácích dělali naší útočící hráči pořádný průvan a střídající domácí áčkaři jen z půli hřiště pořvávali a směrem do zádu vůbec nepomohli. To byl asi hlavní důvod, proč jsme odskočili do vedení až o čtyři branky. Jen naší nekoncentrovaností jsme v závěru nechali domácí korigovat na pro ně celkem přijatelný výsledek 4:7. Asi bych měl zmínit naše střelce. Vilda Kalfas si splnil jarní normu – co zápas, to gól. Trefil se i Milan Pádivý, který potvrdil na jaře asi nejlepší formu. Tradiční střelec Jarda Žížala skóroval hned 2x a životním hatrickem oslavil předčasně Míra Höhn narození mimča, které budeme zapíjet už možná příští týden. Nevím, jestli mám o tom vůbec psát, protože se to zdá jak z říše sci-fi a kdo nebyl na zápase nebude věřit, ale Mára Povolný připravil snad 4 góly do „prázdné“, ač mohl sám střílet. Abych nechválil jen útočící typy, tak musím vzpomenout i ty borce směrem zpět. Aleš Hromas v bráně i přes 4 inkasované góly nás častokrát podržel dobrým čtením hry a včasným vyběhnutím a obrana šlapala celkem v poho. Bez těch 2 zaváhání v úvodu poločasů a pak až v samém konci zápasu (centr z rychlé akce a penalta), to byl TOP výkon. Po dlouhé době nás hlavně Michal Petraško zase přesvědčil, že patří mezi nejlepší obránce v soutěži. Pánové jen tak dál. Ani se nedivím, že tohle domácí áčkaři těžce nesli, hlavně jeden,….

Ještě jedna pochvala – poklona rozhodčímu. Bezchybný výkon, to se málo na této úrovni vidí…

PS: diváci ze základní sestavy Čerčan, a že jich bylo, asi nebudou mít lehké spaní. Čekali asi naše klopýtnutí. To může jistě přijít, ale o postup se ještě, my jen fotbalově, popereme..