02. 04. 2016.

A-TÝM – 15. kolo: Pecerady – Úročnice 5:0 (1:0)

První domácí zápas jara nás čekala Úročnice, vždy nepříjemný soupeř. V první půli jsme se dostali mnohokrát v přečíslení až k hranici vápna, ale tam naše snažení vždy končilo špatným zakončením. Až se lobem přes vybíhajícího brankáře trefil Milan Pádivý. To bylo ale do půle vše. Po změně stran přidal z dálky gól Aleš Hromas po chybě hostujícího brankáře, který neudržel padající list v rukavicích. Klid nám dodal Vilda Kalfas, když proměnil penaltu na 3:0. Do kolen poslal Úročnici Milan svým druhým gólem – parádně trefeným trestňákem do šibenice a hosty úplně na zem srazila naše nová posila Pavel Škába, který zakončil výbornou akci po laně od Davida Marka. Úročnice tak dostalo BŮRA. I když výsledek je jasný, nerodil se ale lehce. Přispěl k tomu i rozhodčí, který svým výkonem vnesl do hry velké emoce na obou stranách. Z toho taky vyplynula i jedna situace, kterou neunesl jeden hráč hostí. Takový hráči jako on by se měli nad sebou zamyslet, i když tady to půjde těžko, a ten dotyčný by měl raději pověsit kopačky na hřebík. Svůj blikanec završil teatrálním pádem bez jakéhokoliv kontaktu. Měl by jít třeba k divadlu, to mu šlo líp než fotbal.

Jo a na závěr jedna příjemnější věc. Máca Salátek oslavil na přelomu roku 40. narozeniny a plán zapít to s fotbalisty byl po prvním jarním domácím mistráku. A kdyby dnes hrál (má zraněný kotník), mohl si jako dárek kopnout penaltu, kterou má od nás slíbenou. Ale i tak nám chutnalo a Mácovi všichni přejeme do dalších nejen fotbalových let mnoho zdraví. A toho góla dá určitě někdy příště. J&J