27. 08. 2016.

A-tým – 1.kolo: Pecerady – Úročnice 1:8 (0:3)

Vstup do nové sezóny nám nevyšel podle představ. To se ostatně dalo čekat. Na úvod nás čekal jeden znejsilnějších týmů minuléhé ročníku – tým z Úročnice. Navíc letošní příprava nestála za moc. Nesešli jsme se na žádný přátelák (nebyli lidi) a na poslední víkend léta se kupila jedna omluvenka za druhou. Před zápasem jsme ale dali dohromady 11 lidí a dokonce 2 na střídání. Nutno říct, že asi polovina z toho by se dala označit za „nováčky“ velkého fotbalu – buď začínají nebo velmi dlouho nehráli. Hráče soupeře navíc doplnilo 5 posil z jejich ačka, které hraje III. třídu a dalo se tušit, že to nebude procházka růžovým sadem. Hned úvod ukázal, jaké bude mít utkání ráz. Hosté dobře kombinovali, min. 4-5 hráčů bylo v pohybu a my se jen bránili. Nedokázali jsme si přihrát vícekrát za sebou a po častých ztrátách míče nás Úročnice přečíslovala. První půle nebyla ještě výsledkově tak hrozná. Dostali jsme góly vesměs z dálky : první úkrytá střela mezi obránci z kruhu velkého vápna, druhý více méně náhodný gól po centru od lajny, kdy míč zapadl nádherně do šibenice a třetí po brejku, když se míč smolně vrátil zpět ke střelci po několikerém odrazu mezi našimi dobíhajícími hráči. Do druhého poločasu jsme změnili pár postů, ale kouzlo zafungovalo jen na okamžik, když Aleš Hromas vstřelil hlavou náš čestný úspěch. Pak už to bylo jen naše trápení a hra kočky s myší. A jak nám docházely síly, střelců soupeře přibývalo. Skóre se zastavilo až na výsledku 1:8, který asi odpovídal poměru výkonnosti na hřišti. Nebyl to dnes ale klasický obrázek fotbalu předních tůmů IV. třídy. Hosté měli hodně hráčů z trojky a my dost těch, kteří zatím nemají výkonnost na čelo čtyřky, zatím.. Co na závěr – alespoň máme prostor se zlepšit :-) . Příští zápas v Křečovicích snad už opravdu ukáže, na co skutečné máme. J&J