22. 08. 2015.

A-TÝM – 1. kolo: Pecerady – Soběhrdy 4:1(1:1)

Na první letošní mistrovské utkání se nás sešlo celkem málo. Ještě v půl páté nás bylo 9 ks a když jsme začali psát zápis – po novu –  bylo nás 11 i s dvěma důchodci  :-)  . Elektronický zápis nefungoval ( asi někde udělali soudruzi s NDR chybu), rozběhl se až po 17:00 hod, když jsme museli dodržet 20 min čekačku, protože rozhodčí nedorazil . To pro začátek, teď k samotnému zápasu.
Ze začátku utkání bylo na obou celcích znát, že někteří hráči přes prázdniny moc netrénovali , míč odskakoval od noh a přihrávky neměly ani hlavu ani patu. Hrát se začalo tak od 15min.  Ve dvacáté minutě se nám zranil Martin Škařupa , takže jsme hráli asi 12 minut o deseti a bohužel po závaru před naší brankou inkasovali gól. Ve 38 min nás ale vrátil do hry Aleš Hromas, který hlavou usměrnil do sítě krásný rohový kop od Jardy Žížaly – to jsme byly opět v jedenácti – přišel Honza Holub. Do kabin jsme šli za nerozhodného stavu. Druhý poločas jsme začali parádně , útok střídal útok i jsme šli 4 krát sami na gólmana, ale bez gólového efektu :-(. Gól přišel až v 50 minutě když do prázdné brány uklidil Honza Holub. Hosté sice vykřikovali že se jedná o ofsajd, ale na lajně měli svého rozhodčího a ten nic nesignalizoval.A jak je u nás dobrým zvykem usnuli jsme na vavřínech a hosté docela zlobili.
Měli několik velmi slibných situací, ale ty vyřešila buď naše nová posila v bráně David Korbel ( nutno podotknou že několikrát velmi bravurně ) a nebo nemohoucnost hostujících útočníků. To trvalo skoro až do 80 minuty . V 82 min,po samostatném uniku, udělal Míra Höhn konečně kličku brankáři a bylo 3:1 a když se v 87 min ještě pěkně z rohu pokutového území křížem trefil Jarda  Žížala  bylo hotovo.
Na konec bych snad ještě vyzdvihnul hru Tomáše Zazvonila , který vydržel ve svých 50ti letech odehrát celých 90 min :-)  a moc bych poděkoval Šimimu za pomoc při zápisu fakt díky .