15. 06. 2015.

9. ročník Jawa cup ovládl domácí tým

V sobotu 13.6.2015 TJ Jawa Pecerady uspořádala 9. ročník fotbalového turnaje mladších přípravek Jawa cup. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů (2 x Pecerady, 2 x Týnec, Ratměřice, Poříčí, Miličín a Teplýšovice). Turnaj se hrál v 5+1, každý zápas na 2 x 8 minut. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, kde odehrály zápasy každý s každým. Po té první dva týmy z každé skupiny postoupily do bojů o 1. – 4. místo, třetí a čtvrtý tým ze skupiny postoupily do bojů o 5. – 8. místo.

TJ Jawa Pecerady postavila do turnaje dva týmy. Pecevlci (převážně hráči 2007 a mladší) bojovali ve skupině A a Pecedravci (převážně hráči ročníku 2006) ve skupině B. Pecevlci ve skupině A měli těžké soupeře Týnec A a Miličín, kterým podlehli 0:10 a 1:9. Přes veškerou snahu a bojovnost byli tito dva soupeři nad síly týmu, byli zkušenější, urostlejší a dlužno dodat, že i fotbalovější. S mužstvem Teplýšovic byl zápas vyrovnanější, přesto utkání skončilo třetí porážkou 2:5, která pro Pecevlky znamenala čtvrté místo ve skupině A.
Pecedravci si podle očekávání vedli lépe. Rozstříleli naprosto přesvědčivě Ratměřice 8:0 a Týnec B 15:0. I proti třetímu soupeři z Poříčí začali výborně a vyhráli poločas 2:0. Pak tým prováhal několik šancí na rozhodnutí, Poříčí se dostalo do hry a otočilo zápas na 2:3. Pecedravci tudíž obsadili 2. místo ve skupině B.

V úvodním utkání o 5. – 8. místo nastoupili Pecevlci proti týmu z Ratměřic. Soupeř šel do vedení 2:0, ale do poločasu se podařilo vyrovnat na 2:2. Hráči začali do jednoho bojovat, nebáli se obejít soupeře, podstupovali souboje, začali střílet góly. Ve druhé půli se prosazoval už jenom soupeř, využíval fyzickou převahu a velmi povedené utkání dovedl do vítězného konce 5:2. Náš tým si ovšem vyzkoušel, že se nechá hrát i s papírově silnějším soupeřem, oproti zápasům ve skupině šel výkon týmu Pecevlků výrazně nahoru. To se projevilo i v zápase o konečné 7. místo s Týncem B. Pecevlci vlétli do utkání a soupeř se nestačil divit. Pecevlci stříleli gól za gólem, utkání ovládli naprosto přesvědčivě 6:0 a vybojovali 7. místo v turnaji. Výkon hráčů v tomto zápase gradoval, postupně se zápas od zápasu zlepšovali, nabírali s každou odehranou minutou zkušenosti a sebevědomí. Parádní tečka Pecevlků za turnajem.

Týmu Pecedravců se v úvodním zápase o 1. – 4. místo postavil Týnec A. Pecedravci nastoupili do utkání naprosto koncentrovaní, s nasazením a s odhodláním ukázat, co všechno dovedou. Utkání se jim povedlo na výbornou, soupeře k ničemu nepustili a vyhráli naprosto jasně 4:0. Pecevlci byli fotbalovějším týmem, byli lepší individuálně i v kombinaci, soupeři se s přehledem vyrovnali v rychlosti i v tvrdých soubojích. Krásný zápas a zasloužený postup do finále!  Ve finále Pecedravce čekal kvalitní tým Poříčí, se kterým prohráli ve skupině 2:3. Klukům se ale podařilo na tuto nešťastnou porážku zapomenout a od úvodu začali soupeře vozit na kolotoči rychlých akcí, kliček, přihrávek a střel. Soupeř působil až zaskočeně, naši kluci hřiště opanovali a šli do vedení. Na našich hráčích bylo vidět, jak moc chtějí vyhrát a nechávali na hřišti všechno. Soupeř korigoval tečovaným míčem napáleným z autu. Ve druhé půli jsme opět neustále útočili, měli obrovské šance, nastřelené tyče, závary před bránou soupeře. Soupeři se podařilo ještě jednou snížit ukrytou střelou po zemi k tyči, ale byla to snad jediná akce druhého poločasu, kdy se Poříčí dostalo s míčem pod kontrolou na naší půlku. Kluci si vítězství pohlídali, naprosto zaslouženě vyhráli 3:2, soupeři oplatili porážku ze skupiny. Pecedravci zvítězili v domácím turnaji! Byli nejlepším týmem, nastříleli nejvíce gólů, předváděli nejpohlednější fotbal.

V utkání o třetí místo po remíze 4:4 porazil Miličín Týnec A 6:5 na pokutové kopy. V utkání o páté místo těsně zvítězily Teplýšovice nad Ratměřicemi 2:1. Individuální ocenění získaly obě dívky Kačka z týmu Pecevlků a Kája z Teplýšovic. Nejlepším brankářem byl Vojta Mojdl z mužstva Pecevlků, nejlepší hráčem Filip Procházka z Poříčí a nejlepšími střelci se stali Dominik Kudrna z Pecedravců a Josef Čeněk z Miličína s dvanácti trefami.

Turnaj se velmi vydařil, hráči obou našich týmů předvedli skvělé výkony, organizátoři připravili pěkné ceny, občerstvení i zázemí klapalo na jedničku, rozhodčí vedli zápasy s naprostým přehledem. Poděkování patří rodičům za perfektní povzbuzování, závěrečné děkovačky obou našich týmu pečetily báječnou atmosféru na turnaji. Díky všem!

Naše sestavy:
Pecevlci: Kačka, Milan, Radek, Matyáš B., Vojta M., Tonda K., Adam S., Jakub O., Lukáš
Pecedravci: Dominik, Matěj, Vojta H., Tonda, Martin, Tobiáš P., Jakub M.