05. 10. 2015.

5. Mistrovský turnaj Mladší přípravky

V neděli 4.10.2015 jsme sehráli poslední ze série podzimních turnajů oficiální soutěže mladších přípravek. Tentokrát jsme se sešli opět na hřišti v Peceradech. Počasí se nám i tentokráte vydařilo a užili jsme si hezký a slunečný den.

Pecerady Červení x Benešov 6:5 (4:2)

V prvním zápase jsme nastoupili proti týmu Benešova. Oba týmy předváděly pohledný fotbal. Byly vidět souboje jeden na jednoho i hezké kombinace. Oba týmy tlačily, ale tentokráte jsme měli více gólů na kopačkách my a opět se nám podařilo Benešov porazit, a to i přesto, že jsme ve svých řadách postrádali omluvené Jakuba a Milana.

Matyáš (G:1), Radek (G:1), Lukáš (G:1), Antonín Kr. (GK), Kateřina (G:2), Adam (C, G:1), Viktorie

Pecerady Červení x Struhařov 15:0 (9:0)

Tak jako dřív jsme měli problém v zápase se Struhařovem hrát kombinačně a opět se nám to zvrhlo v sérii samostatných průniku. V brance Tondu vystřídali dva hlavní střelci dopoledne Káča a Maty. Přesto se jim z jejich pozic oběma podařilo vstřelit gól. Prostě je to táhne dopředu a ani brankářský post jim v tomto snažení není na překážku :-). Ostatním možná chybí trochu klidu a zkušeností v zakončení, jinak by branek padlo opět více. Se slabším soupeřem je těžké hrát kombinačně, když hráči ví, že sami projdou celým polem a přesto, že bychom si to mi na lavičce přáli, byli hráči neudržitelní.

Matyáš (GK, G:5), Radek (G:3), Lukáš (G:1), Antonín Kr. (G:1), Kateřina (GK, G:3), Adam (C, G:2), Viktorie

Pecerady Červení x Pecerady Modří 9:6 (4:3)

Styl hry do vůbec posledního zápasu této série turnajů jsme si bohužel přinesli z předchozího zápasu. Místo, abychom hráli chytře, tlačili jsme se dopředu pomocí brejků a osobních soubojů. Nebylo to ale tak jednoduché, jak si hráči možná představovali, protože Modří se od minulého zápasu opět zlepšili. Dělali jsme chyby v obraně, která byla často otevřená a soupeř naše chyby oproti minulému zápasu gólově trestal. Zápas se definitivně překlopil ve prospěch Červených až v posledních minutách zápasu. Jednalo se asi o nevyrovnanější zápas vůbec a klidně mohl skončit vítězstvím Modrých, již na to mají.

Matyáš (G:4), Radek (), Lukáš (G:1), Antonín Kr. (GK), Kateřina (G:4), Adam (C), Viktorie

Pecerady Modří x Struhařov 8:0 (4:0)

V prvním zápase jsme nastoupili proti soupeři ze Struhařova. Do branky se poprvé postavil Antonín Ka. a k jeho smůle nemusel před brankou řešit ani jednu situaci. Tentokrát naši hráči soupeře k žádné střele nepustili a poprvé udrželi se soupeřem čisté konto. Naše hra se zápas od zápasu zlepšuje, konečne zvedáme hlavu a snažíme se o přihrávku, sice to pokaždé nevyjde, ale snahu hráčů o kombinaci musíme ocenit.

Sebastian (G:1), Antonín Ka.(GK), František K. (C), Robert, Filip (G:3), Vojta (G:3), Jakub O. (G:1)

Pecerady Modří x Benešov 2:9 (0:5)

Druhý zápas jsme odehráli znovu s těžkým soupeřem z Benešova. V prvním poločase byl na hráčích vidět velký respekt ze silného soupeře, který jim svazoval nohy. Nedařila se rozehrávka, v soubojích 1×1 jsme propadávali a pouštěli soupeře do brejků. Naši hru nastartovala až Vojtova branka do sítě soupeře v druhém poločase, po ní se hráči osmělili a začali bojovat. Jejich snaha byla korunována další brankou v poslední minutě zápasu.

Sebastian, Antonín Ka. (G:1), František K. (C), Robert, Filip, Vojta (GK, G:1), Jakub O.

Pecerady Modří x Pecerady Červení 6:9 (3:4)

Nadšení z druhého poločasu z Benešovem jsme si přinesli i do zápasu proti Červeným. V prvních minutách se nám podařilo zaskočit obranu Červených. Skórovali jsme a ujali se překvapivého vedení 1:0. Červení se vrhli do útoku a nechávali otevřenou obranu, toho jsme dokázali využít a znovu několikrát skórovat. Vyrovnaný zápas jsme drželi až do posleních minut, v závěru jsme ale udělali znovu několik chyb v obraně, které soupeř potrestal. Naše hra se začíná zlepšovat, pokud si pohlídáme rozehrávku od brankáře, může se stát, že další zápas skončí porážkou Červených.

Sebastian (G:1), Antonín Ka. (GK, G:1), František K. (C), Robert, Filip, Vojta (GK, G:1), Jakub O. (G:3)

Soutěž bude pokračovat zase na jaře. Uvidíme jaký bude přesný klíč pro sestavení skupin pro jarní část. Ta se vytváří na základě výsledků z podzimu a skupiny jsou vytvořeny tak, aby soupeři v rámci ní byli co nejvyrovnanější. Necháme se tedy překvapit a budeme se těšit na další soupeře, se kterými budeme ve skupině.

Do té doby nás kromě tréninků čeká řada přátelských zápasů a jednodenních turnajů v halách, kde budeme hrát i o poháry a medaile.