20. 09. 2014.

5.kolo: Pecerady – Jablonná 2:4 (0:3)

K dalšímu zápasu přijela tentokrát Jablonná, s níž bývaly zápasy dost vyrovnané, ale i hektické, jenže tentokrát přijel soupeř s novým a dosti omlazeným týmem. Zato u nás se toho moc nezměnilo, sice jsme měli také inovovanou sestavu, ale to jen díky tomu, že se nás sešlo opět jako šafránu a ještě půl hodiny před výkopem jsme se svolávali, aby nás bylo alespoň 11. Možná i to se projevilo na hřišti a hosté hned od první minuty určovali tempo zápasu a brzy se dočkali vedení 0:1. My jsme se na hřišti hledali a občas to vypadalo, že nikdo nevěděl kde má hrát. Až po druhém gólu hostů se začala naše hra trochu vyrovnávat a přišli první (za hozené) šance, především v podání Jardy Žížaly. Ten nejprve mířil lehce nad branku a v druhém případě ho po krásném uvolnění Baťoha v rohu hřiště vychytal hostující golman. Nutno ještě řící, že v této fázi utkání nám rozhodčí upřel jasnou penaltu za hru rukou soupeře, který zblokoval naší střelu mimo branku. Rozhodčí v tuto chvíli nepochopitelně nenařídl penaltu, ale ani roh a soupeř mohl klidně rozehrávat od branky. Pak přišel další trest za neproměněné šance a pár vteřin před odchodem do kabin hosté opět skórovali na poločasových 0:3.

Druhý poločas začal opět chaotickou hrou v našem podání a když hosté zvýšili na 0:4 vypadalo to na slušný debakl. Tento gól však hosty uspokojil na tolik, že jsme začali hru opět vyrovnávat a přebírat otěže utkání. Naší aktivitu posílil i gól našeho nejlepšího hráče a Jarda Žížala se tak po předchozích nezdarech konečně prosadil. Zhruba 15 min. před koncem utkání se prosadil tvrdou střelou také Dan Tetík a vypadalo to na zápletku v závěru utkání, to ale hosté nepřipustili a i přes naší aktivitu si už výsledek pohlídali.

Více než nad první porážkou v letošní sezóně bychom se měli zamyslet nad naší docházkou. Na trenink chodí minimum lidí, na SMSky ohledně zápasu odpoví snad ještě méně lidí a pak to dopadá tak, že na každý zápas jede uplně jiná sestava hráčů a to ještě po doprošování. Každý by se nad tím měl zamyslet a položit si otázku zda pro fotbal v Peceradech dělá dost nebo má ještě rezervy…

Tohle je ale na další diskuzi a to jsme už ve vagonu nechtěli řešit, protože jsme se snažili na druhý pokus zapít malého Honzíka Šimáčka:-) naštěstí se to povedlo a Honzík by měl být silný a zdravý chlapík:-)