13. 09. 2008.

3.kolo: MP Pecerady A-Benešov 3:2(2:0), Úročnice-Pecerady B 10:3(4:2)

V sobotu nastoupil náš A tým k těžkému utkání proti jednomu z favoritů soutěže – Benešovu. Hrálo se za poměrně silného větru, ale za slunného počasí. V první půli jsme hráli po větru a z kopce. V pokutovém území soupeře se nejlépe orientoval náš nejlepší střelec Ríša Unger a jeho důraz před bránou vyústil ve vedení 1:0. Jeho levačka zaúřadovala do půle ještě jednou, když pohotovou střelou umístil míč z otočky krásně k tyči. Po změně stran naše útočné snahy narážely na výborné soupeřovi obránce, ale i na odpor větru. Naopak po hrubé chybě v obraně, přišel z pravé strany centr před bránu a nikým nebráněný útočník nekompromisně zavěsil. Naštěstí jsme dokázali odpovědět z nenápadné akce, kdy Péťa Havelka krásně přeloboval brankáře a zvýšil naše vedení na 3:1. Benešov však opět snížil na rozdíl 1 branky. Závěrečný nápor soupeře, který byl přerušován našimi výpady po levém křídle, jsme však ustáli a zaslouženě si v kabině vychutnali vítězný pokřik. Vyzdvihl bych také výkon Jakuba Ježka v první půli, kdy neustále ohrožoval bránu soupeře dalekonosnými střelami. Jeho mladší bratr Filip v dresu soupeře mu jistě doma gratuloval. Jen tak dál kluci…

O den později nastoupilo naše béčko k utkání na horké úročnické půdě. Mokrý trávník dával příslib, že o góly nebude nouze. Velmi hlučný tábor úročnických maminek vyhecoval jejich miláčky k útočnému apetitu už od začátku, což se hned projevilo i na skóre. Naše obrana bránila bez většího důrazu a snadno pouštěla útočníky k zakončení. Ještě že měli v neděli špatnou mušku. Poločasových 4:2 byl proto velice přívětivý výsledek. Naše mužstvo hrozilo nejvíce po ose – výkop brankáře Dana Chmelaře– Péťa Havelka. Z jednoho takového brejku také padla naše první branka. Druhou branku si vstřelili domácí sami, když golman nepochopitelně pustil malou domů jednoho z obránců. Ve druhé půli jsme již nedokázali soustředěně bránit a tak domácí udeřili naplno. Náš třetí gól padl po pěkné akci, kdy se do již zmíněné osy zapojila také Martnina, perfektně posunula míč do brejku Péťovi a ten utekl všem a rozvlnil síť domácích. Dobrým příslibem do budoucna jsou, kromě již zmíněných, výkony hráčů Jakuba Kose a Péti Jaloveckého. Kdyby jen také někteří další dokázali prodat to, co v nich je.