13. 09. 2015.

2. Mistrovský turnaj mladších přípravek – Pecerady

V neděli dopoledne nastoupily naše dva týmy (Červení a Modří) k druhému z pěti mistrovských turnajů podzimní části fotbalové sezóny. Tentokrát jsme turnaj odehráli na domácím hřišti v Peceradech.

Červený tým

Červení v prvním utkání nastoupili proti týmu Benešova. Zápas byl výbornou přehlídkou dětského fotbalu. Z obou stran maximální nasazení, důsledné a důrazné bránění. Chuť zvítězit čišela z obou týmů. Vytáhli se i brankáři. Prostě radost pohledět. O chloupek fotbalovější a dravější byly ale Peceradští hráči…asi domácí prostředí… a přestože se ujali hosté vedení, do půle bylo srovnáno. Ve druhé půlce jsme se ještě více zakousli do soupeře a zaslouženě zvítězili 3:1. Nutno přiznat, že jsme měli i trochu štěstí, když soupeř 2x nastřelil tyč a několikrát těsně minul branku. Štěstí ale přeje připraveným :-).

V druhém utkání jsme nastoupili proti týmu Struhařova. Jeho hráči bojovali i přes nepříznivý vývoj skóre o každý míč. Proti rozjetému červenému expresu ale příliš dlouho vzdorovat nemohli. Stejně jako minule chvilku trvalo než se naši hráči poprali s jiným způsobem hry než vyžadoval předchozí zápas s Benešovem. Pak se hra uklidnila a ze hry stylu, já si chci dát gól, nastoupila v druhé půlce opět pohledná a efektivní kombinace. Zápas skončil pro nás výhrou a výsledkem 22:0.

Ve třetím zápase nás čekalo derby mezi týmem Červených a Modrých. Oba týmy se oproti minulému vzájemnému zápasu lepšili. Červení trestali zejména chyby Modrých, ale tentokrát to již bylo o něco těžší. Super je, že na všech z nováčků je vidět rapidní zlepšení v přístupu a to jak k tréninkům, tak k zápasům. Pro hráče je to velký skok z před přípravky do mladší přípravky a všichni ho zvládají na jedničku. Zápas skončil výhrou Červených 11:2.

Modrý tým

Pecerad nastoupil v prvním utkání znovu proti týmu Struhařova. Na všech hráči již byla znát rozehranost.  Velmi rychle jsme se ujali vedení, které soupeř stihl před poločasem lehce zkorigovat. Po změně stran se hráči pustili do soupeře se stejným zápalem a proměnili ještě několik šancí. Soupeře už k žádné střele nepustili. Zápas skončil 8:1.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti fotbalovějšímu týmu Benešova. Hráči si vzali ponaučení z předchozího vzájemného zápasu a zlepšili svou hru. I přesto nás soupeř technicky a fotbalově předčil a v poločase jsme prohrávali 4:0. Do druhého poločasu vstoupili hráči se zvednutou hlavou rozhodnuti nevzdávat se. Jejich úsilí bylo odměněno jedním gólem v síti soupeře. Zápas přesto skončil vítězstvím Benešova 9:1.

Ve třetím zápase nás čekalo oblíbené derby mezi týmem Modrých a Červených. Zápas to byl znovu vyrovnaný, z naší strany pořád o něco méně fotbalovější, ale hráčům opět nechybělo nasazení. Bohužel jsme „soupeři“ dovolili skórovat po několika chybách v obraně a v rozehrávce. Přesto se nám tentokrát podařilo dát „soupeři“ dvě branky. Červení nakonec výhráli 11:2.

Chtěl bych poděkovat hráčům za jejich nasazení a bojovnost, rodičům za bouřlivé fandění a podporu.

Pecerady Červení – 36:3

Radek (G:1), Lukáš (G:8), Antonín Kr. (GK), Jakub M. (G:8), Kateřina (C, G:11), Adam (G:8)

Pecerady Modří – 11:21

Sebastián (G:3), Antonín Ka. (C, G:4), Jan (GK), František K. (G:1), Robert, Vojta (GK, G:2), Jakub O. (G:1), František V.