01. 09. 2012.

2. kolo: Pecerady – Miličín 3:4 (2:3)

Bohužel jsme se nesešli na první mistrák a ještě k tomu doma. To je velmi špatný začátek sezóny. Že se scházíme hůře ke konci, kdy se množí zranění, na to už jsme si zvykli, ale tohle jsem nezažil. Nechci mluvit o tom kdo nám vytrhl trn z paty, každopádně díky.
Zápas začas svižně. Hosté hráli s velkou chutí. Bylo jich plno po celém hřišti a my tahali za kratší konec. Za obránce létal jedem míč za druhým. Jejich snaha vyústila brankou asi po 20 minutách. Pak trochu polevili a my se dostali více do hry.  Nehrálo se moc v rukavičkách. Jirka v bráně po jednom ostrém souboji málem nemohl pokračovat, ale naštěstí to nakonec rozdejchal. Fráňa motal ve středu hřiště soupeřům hlavy a schytal toho požehnaně. Po jednom takovém faulíku na hranici šestnáctky jsme dostali šanci vyrovnat z pokutového kopu. Jelikož Jirka se toho ujmout po faulu nehodlal, po chvíli všeobecného váhání jsem se k tomu postavil a zavěsil. Hra byla od té chvíle vyrovnanější, ale po několika zaváháních v obraně jsme obdrželi ještě dvě branky. Jednu z jasného ofsajdu, kdy zaspal náš pomezní. (ten si to pak ale vyžehlil výbornou večeří :-) ) Nepoložilo nás to a naše snaha vyústila v gól do šatny po rohovém kopu, když po Zdeňkem sraženém míči jsem dorážel mezi nohy brankáře.
Ve druhé půli se ještě přiostřilo. Řekl bych, že jsme měli více ze hry. Nakopávané balóny jsme dokázali dobře chytat. Když už něco prošlo až k bráně, soupeř neměl dobrou mušku. Naopak my jsme často hrozili ve vápně soupeře a po jednom nedůrazném zákroku brankáře jsme vyrovnali na 3:3. Hosté postupně vystřídali a nám ke konci ubývalo sil. Naneštěstí se jim podařilo asi 10 minut před koncem rozhodnout zápas, když nám utekli po levé straně. Náš závěrečný nápor byl rozkouskován zdržovací taktikou hostí a branku jsme již nedali. Bod bychom si jistě zasloužili. Nezbývá, než se pokusit ve středu o reparát a tím nemyslím pouze sportovní výkon!!