22. 05. 2011.

17.kolo: MP Lešany-Pece B 1:4(0:1), Netvořice-Pece A 3:3

Do Lešan přijeli dnes béčkoví kluci v dobré náladě a natěšeni. Co do počtu komplet 11 hráčů. Počasí opět žhavé, jen tráva trochu přerostlá. Soupeř již tradičně v ne moc velkém počtu s jedním hráčem na střídání. Jejich vynikajicí stoper však dnes nebyl přítomen, což nám podstatně ulehčilo celý zápas. Druhá opora domácích se totiž musela soustředit převážně na bránění a tak ve předu zlobili pouze ostatní hráči, kteří se jim ošem kvalitou zatím nemohou rovnat. Naše kabina si po úvodním rozcvičení tajnou volbou zvolila svého kapitána, kterým se pro dnešní zápas stal Ondra. Na první půli vzal bránu Lukáš a jistil ji opravdu parádně. Hráči Lešan vysílali na naši branku skákavé jedovky ze střední vzdálenosti, které na mokrém trávníku měli nebezpečný skluz. Lukáš vše bezpečně chytal bez připuštění dorážek. Fotbalově nebyla první půle příliš pohledná a Lešany dobře rozbíjely naše útoky. Na střelbu nebylo mnoho času a tak jsme vysílaly střely hlavně půl metru od brány. Jednou jsme nastřelili břevno. Možná chybělo i trochu štěstí. Až Matěj si v souboji se dvěma hráči před bránou pěkně stáhnul míč pod sebe a vzniklou půlfteřinu využil k přízemní střele, která mezi hráči a nohama brankáře našla cestu do brány domácích. Po půli jsme tedy vedli těsným rozdílem. Na druhou půlku si musel zalézt do brány Ondra i když se mu moc nechtělo, protože cítil, že dnes by mu gól slušel. Vzal to chlapsky a po kapitánsku a převlékl se. Bohužel krátce po zahájení druhé poloviny zápasu se trefil levačkou ze střední vzdálenosti domácí hráč krásně pod víko a Ondrovi nedal šanci zakročit. Zanedlouho se však podařilo svým durazem Lukášovi projít zprava a přízemní střelou překvapil brankáře domácích z poměrně ostrého úhlu. 1:2. Chvíli na to zapadl míč do stejné branky ještě jednou po pěkném Ondrovo výkopu a zrádném odskoku před brankářem. 1:3. Konečné skóre 1:4 zpečetil krásným trestňákem Ivo, když se chytře podíval, kde stojí brankář a utaženou střelou placírkou trefil přesně volné místo u levé tyče. Moc pěkné. Soupeř ve druhé půli trochu odpadl a šancí na góly bylo dost a dost. Velmi pěkně překvapil Vojta, který v útoku na levé straně vyslal několik jedovatých navštívenek pro domácí. Také David byl ve předu k nepoznání ve srovnání s postem obránce. Důrazným napadáním komplikoval domácím rozehrávku již v zárodku. Matěj a Jakub odehráli pěkný zápas a zejména při bránění udělali velký kus práce. Lukáš opět v bráně s čistým štítem a ve předu nečekaně přehrával technikou i osamocenou domácí hvězdu. Domácí podali bojovný výkon i když dnes víceméně destruktivním způsobem. Jedna věc může ale potěšit všechny hráče na hřišti. Dnes byl zaručeně nejhorším hráčem na hřišti pan rozhodčí, který doufám neúmyslně a bez citu pro hru rozproudil emoce všech alespoň trochu zasvěcených diváků. Budiž mu odpuštěno. K kabině mi vyčistili hlavu decibely vyšlé z útrob našich hráčů. Paráda!!!!!

Do Netvořic přijeli Áčkoví hráči s jasným cílem, vyhrát, nezranit se a hrát náš klasický, útočný a celoplošný fotbal. Hned od úvodní rozehrávky jsme do utkání šli víc než aktivně a soupeře jsme přehráli zleva, prava, uprostřed… z velkého tlaku jsme dali „jen“ dva goly a první poločas vyhráli 2:0. Druhý poločas začal, tak jak první skončil a znovu jsme do domácích bušili. Bohužel Netvořice vytěžili s minima maximum a své dvě šance postupně proměli. Áčko ještě jednou dokázalo skorovat a vytvořit si další desítku šancí a vše nasvědčovalo tomu, že urveme výhru. Netvořice opět ukázali velkou bojovnost a vůli a střelou z dálky stanovili konečné skore na 3:3. Všem patří poděkování za maximální nasazení, bojovnost a úmornou práci.