24. 04. 2010.

16.kolo: Pece – Netvořice 1:3(0:2)

V sobotu jsme doma přivítali lídra soutěže Netvořice. Naše obrana je již delší dobu v rozkladu. Zranění stíhá zranění a tak jsme povolali na post stopera hrající legendu Tomáše Zazvonila. Nutno říci, že se své úlohy zhostil více než dobře a byl společně s Alešem Hromasem nejvýraznější postavou našeho týmu. V první půlhodince nás soupeř přikoval ke spodní polovině hřiště. Z mohutného tlaku však vytěžil pouze 1 gól, když už se do vápna posunul i stoper hostí David Hokr a tam si polaškoval s naší obranou a nekompromisně zavěsil. Potom se soupeř trochu zatáhl a nebýt hrubky Davida Marka šlo se do kabin s příznivějším výsledkem. Ani stav 0:2 nás však nepoložil a ve druhé půli jsme začali trochu kousat. Po parádní akci naší omladiny přehodil Pepa Hauzar brankáře Kalinu,když mu pěkně přihrál Tomáš Vojtek. Za stavu 1:2 se nám začalo lépe dýchat a soupeř trochu znervózněl. Další naše akce však ztroskotávali na bezchybné obraně hostí. V posledních 15 minutách jsme již neměli dostatek sil k ohrožení soupeře a zatažení na své půlce jsme si vykoledovali nejprve penaltu, kterou Aleš ještě chytil a potom již gól, který definitivně uzavřel účet zápasu. Srovnání s tímto soupeřem vyznělo jednoznačně v jeho prospěch. Naše fyzicky náročná hra funguje pouze po dobu, po kterou vydrží běhat střední záloha neustále tam a zpět. To je většinou 30 minut. Bylo by potřeba v posledních minutách poločasů neztrácet míče ukvapenými přihrávkami z první a podržet míč pod kontrolou a pošetřit tak síly, jichž se už nedostává. K tomu je však třeba umět dobře zpracovat a pokrýt míč, přesně nahrávat a hlavně nebát se hrát. Půjde to, nebo budeme donekonečna spílat středu zálohy, že neběhá ??? L