06. 04. 2014.

14. kolo: Pecerady – Nespeky 2:1 (2:0)

Ambiciózní tým z Nespek si přijel pro vítězství. My museli nastoupit bez 3, možná 4 hráčů základní sestavy a tak nás čekal těžký boj. Hosté byli techničtější, dobře kombinovali, ale do nebezpečného zakončení se skoro nedostali, jen jejich pokusy (vesměs zdálky) míjely naší bránu. My jsme dobře bránili, hráli jsme aktivně ve středu pole a důrazem jsme na hosty platili po celé ploše. Do zaslouženého vedení nás poslal Jakub Šimáček, kterého do zakončení pustil hlavní rozhodčí, který i přes avizovaný ofsajd nechal akci pokračovat. Nutno podoktnout, že to ofsajd opravdu nebyl, což i někteří nespečtí později sami přiznali. Na poločasové skóre 2:0 nás zase posunul Šimi svou druhou brankou v utkání. Škoda jen, že jsme další dvě hodně slibné gólové situace nevyužili. Po obrátce přišel tlak hostí a asi zasloužené snížení na rozdíl jediného gólu. Jak ubíhal čas, hráči Nespek byli čím dál víc nervóznější, každý sporný zákrok chtěli pro sebe, diskutovali s rozhodčím a fotbalově jim to škodilo. Nesoustředili se na hru a už toho moc nepředvedli a my zaslouženě vyhráli. A kdyby jsme proměnili jeden náš brejk, kdy náš útočník postupoval sám na bránu, nemusel být závěr tak hektický. V zápase jsme i na šance byli lepší. Tolik, co my jsme jich měli za první půli, neměli hosté ani za celý zápas. Nechtěl bych dnes vyzdvihovat jednotlivce, byl to perfektní kolektivní výkon a zasloužené body. Příslibem do dalších zápasů je dobrá pohoda v týmu, přístup jak k tréninkům, tak i k zápasům. Jen tak dál.