23. 04. 2011.

13.kolo: MP Netvořice – Pecerady B 2:9(2:4)

Zápasy proti Netvořicím bývají obvykle tuhý boj. Nevyzpytatelný a vždy pečlivě nabuzený tým bývá občas nad naše síly. Už po příjezdu však bylo jasné, že to dnes tak horké nebude. Hlavní opora týmu z Koloděj nepřijela, brankář a další důležitý hráč Lukáš Šlehobr na marodce. Nicméně tohle kluci nevěděli. My jsme byli naopak v plné síle, když pominu dlouhodobě nemocného Jakuba. Poprvé jsme navíc hráli v nových kostkovaných dresech, což kluky také trochu nabudilo. Soupeř začal odhodlaně a ze začátku s námi opravdu držel krok, přestože hráli do kopce. Šance na obou stranách vyústili ve stav 2:2. Po zvýšení na 2:3 však začal soupeř fyzicky odpadat. Naše 2 pětky už měli za sebou několik střídání, naproti tomu opory domácích si neodpočali vůbec. Do poločasu jsme ještě zvýšili na 2:4. Ve druhé půli to byl již pouze náš koncert a soupeři jsme nasázeli ještě 5. Přestože předchozí řádky vyznívají dost jednoznačně, kluci nedostali nic zadarmo. Museli makat a také makali. Proto obrovská pochvala všem a zasloužené vítězství. Kromě krásných gólů ze hry mohli diváci vidět i technické finesy Matěje, který si poprvé v zápase vyzkoušel stahovačku a vyšla parádně. Dále krásné trestné kopy Filipa a Tomáše, které skončili brankami. Potom překvapil Tonda výborným zpracováním míče na prsou po rohovém kopu. Nakonec bych zmínil krásný kotoul Matýska během hry, který jen dokumentuje, jak si kluci zápas užili. Viděli jsme však i slzy smutku po neproměněné penaltě Miši. I to k fotbalu patří. Škoda jen, že proto propásl focení v novém. Výborně si vedl i Ondra ve své brankářské premiéře. Vítězný pokřik v kabině již nepotřeboval mou podporu a musel být slyšet až v Peceradech. Super,super,super !!!!