16. 04. 2010.

12.kolo: MP Pece B-Lešany 5:7

Po tom, co se rozplynula raní mlha a vylezlo sluníčko jsme nastoupili v sobotu doma proti mužstvu Lešan, se kterými dokázalo naše áčko remizovat. V prvním poločase byla hra velmi vyrovnaná na hřišti i výsledkově. Lukáš opět dobře zachytal a výbornou střelou z dálky se poprvé zapsal do tabulky střelců Míša Salátek. Do druhého poločasu jsme vystřídali brankáře, zachytal si Filip Duda. Hra byla stále velmi vyrovnaná. Přelévala se na obě strany. Obrany se měli co otáčet. Bylo to hodně náročné utkání. Hru soupeře táhly dva velmi šikovní kluci po celý zápas, ostatní se střídali v obraně. I přes velké zatížení nakonec dokázali dotlačit výsledek na svojí stranu několika slepenými góly před závěrem utkání. Naše obrana i brankář si vybrala slabší chvilku a unavený stoper Ivo, který toho měl už taky dost, začínal rezignovat. Moje chyba byla, že jsem ho nevystřídal o něco dříve. Potřeboval si trochu odfouknout a nabrat sílu. Po vystřídání jsme opět vyrovnali hru, ale gólově jsme už nic nepřidali. Soupeř tedy zvítězil 5:7. Pochvalu za neúnavný výkon zaslouží všichni. Za nás kromě Míši skórovali ještě Tonda, Matěj a Lukáš 2x. Ten toho vždycky za poločas stihne dost. Zvláštní pochvala ještě pro Matěje, který na místě stopera ukázal, že bude univerzálním fotbalistou. Rodičům budu muset asi častěji připomínat, aby nerozptylovali hráče svými radami, které jsou mnohdy v přímém rozporu s tím, co po nich chce trenér. Pokud by někdo měl zájem se podílet na trénování a vedení týmů, dveře jsou stále otevřené.

Druhý plánovaný zápas byl bohužel odložen z důvodu nemoci velkého počtu hráčů Netvořic. Hrát se bude ve středu 27.4. od 17h doma. Kluci si proto zahráli opět proti sobě přáteláček. V zápase se nám ukázali i dva belgičtí kluci, kteří jsou v ČR na návštěvě a rozhodně se neztratili. Tonua dal oba góly šedivých. Modří srovnali až těsně v závěru. Výsledná remíza 2:2 byla spravedlivá. V zápase byly k vidění i ekvilibristické kousky Filipa nebo slušné výkony brankářů Ondry a Tondy. Na modrých bylo ale přeci jen vidět, že už mají jeden těžký match za sebou. O přestřelení prázdné brány ze 2 metrů taktně pomlčíme :-).