04. 11. 2006.

10.kolo: Pecerady – Maršovice B 1:2

Před utkáním s týmem Maršovic jen málokdo věřil v dobrý výsledek, neboť náš soupeř vyhrál 9 z dosavadních 10 zápasů a svým soupeřům nastřílel dohromady úctyhodných 52 branek. Myslím ale, že se fotbalisté Maršovic přesvědčili, že z Pecerad se body neodváží snadno. Ale nepředbíhejme.
Vzhledem k blížícímu se konci sezóny a množícím se zraněním, jsme nemohli nastoupit v základní sestavě a museli jsme trochu improvizovat. Naše počáteční taktika byla vycházet ze zajištěné obrany a čekat na vhodné brejkové situace. Bohužel hned v začátku utkání nám soupeř unikl po levé straně, kde šikovný a hlavně rychlý útočník v těžké situaci odcentroval, přeloboval našeho brankáře Hromase a pro druhého hbitého dobíhajícího útočníka už byla hračka na brankové čáře míč dorazit do brány. Pochopili jsme, že taktika totální defenzívy už je nám k ničemu a začali jsme soupeře trochu zlobit. Trn z paty nám vytrhl již po několika minutách jindy nenápadný útočník Hora, který svojí důslednou hrou na polovině soupeře vybojoval balón a k naší velké radosti vyrovnal stav utkání na 1:1. Začalo se tedy od začátku. Do poločasu byl již obraz hry vyrovnaný a na obou stranách bylo k vidění několik pěkných šancí.
Druhý poločas jsme se pokoušeli navázat na solidní výkon z první půle, ale bylo znát, že hrajeme do kopce a proti větru. Útoky soupeře končili v převážné většině dlouhou přihrávkou za obranu kterou již útočníci nebyli sto doběhnout. Následné odkopy od naší brány se ale rychle měnily v další protiútoky soupeře. V těchto chvílích nás dost podržel golman, který vytěsnil několik pěkných střel. Po rohovém kopu cca kolem 70 minuty a několika odrazech mezi hráči se míč dostal na penaltu k hráči soupeře, který za pomoci teče Martina Bartůška míč nekompromisně umístil k levé tyči naší brány. I přes naší urputnou snahu vyrovnat v závěrečných minutách zápasu si soupeř zaslouženě odvezl tříbodový dáreček. Musíme však uznat, že soupeř byl lepší a to zejména po kondiční stránce. My jsme naopak překvapili naší houževnatostí a bojovností, která je dobrým příslibem pro jarní sezónu.
Myslím, že můžu mluvit za všechny, když řeknu, že dnešní porážka nebyla z těch hořkých a že nám dnes i tak chutnalo dobře vychlazené pívečko a voňavé klobásky.
Nakonec si neodpustím vzkaz našim dnešním soupeřům. Jste dobří, ale na 3. třídu se musíte ještě trošku zlepšit.
Se skončenou sezónou se rozloučíme 11.11. přátelským utkáním mezi tatínky naší omladiny a těmi méně šťastnými svobodnými. Všechny srdečně zveme na náš stadion. Den zakončíme posezením v naší klubovně, kde zhodnotíme uplynulou sezónu a určitě se i příjemně pobavíme při martinských oslavách.