07. 09. 2015.

1. Mistrovský turnaj Mladších přípravek – Benešov

V sobotu nastoupily naše dva týmy (Červení a Modří) k prvnímu z pěti mistrovských turnajů podzimní části fotbalové sezóny. Ve skupině sehrajme vždy tři utkání po 2×12-ti minutách. Do skupiny byly nalosovány týmy Benešova, Struhařova a dva týmy Pecerad. Postupně se bude hrát na hřištích Benešova, Pecerad, Pecerad, Struhařova a Pecerad.

Červený tým Pecerad v prvním utkání nastoupil proti týmu Benešova. Zápas to byl vyrovnaný, dařilo se nám kombinovat i zodpovědně se vracet, bránit a střílet branky. Zápas skončil 4:5 pro tým Benešova.

V druhém utkání jsme nastoupili proti týmu Struhařova, který má hodně mladé hráče, ale co postrádají na zkušenostech, vynahrazují nadšením. Zápas jsme sice vyhráli velkým rozdílem 0:19, ale přestali jsme hrát kombinačně, nezvedali hlavu. Hodně jsme se přizpůsobili hře soupeře, udělali jsme s ním jeden velký chumel a nedařilo se nám využít našich zkušeností a hrát chytrý fotbal.

Ve třetím zápase nás čekalo derby mezi týmem Červených a Modrých. Zápas to byl vyrovnaný a už zase o něco z naší strany fotbalovější. Spoustu střel na branku nám ale vychytal brankář „soupeře“ nebo jsme se zastavili už na obraně. Už se nám podařilo ale i opět zvednout hlavu, nahrát nebo umístit střelu do volného prostoru branky. Celý zápas pak skončil výhrou Červených 1:12.

Dobrá zpráva je i to, že se každému z týmu podařilo vstřelit nejméně 2 branky, což svědčí o tom, že tým je vyrovnaný a všichni se dokážou před brankou prosadit.

Modrý tým Pecerad nastoupil v prvním utkání proti týmu Struhařova. Soupeř nás i přes svou nezkušenost zaskočil a na začátku se ujal vedení. Jistotu po obdržené brance nám vrátil náš nejmladší hráč Antonín Ka., který dvěma brankami otočil skóre. Hráči poté začali lépe bránit a střílet další branky. I přes výborný výkon brankáře soupeře skončil zápas naším vítězstvím 9:1.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti zkušenému týmu Benešova, který nás předčil jak svou kombinační hrou, tak i rychlostí pohybu. Jen díky výkonu našeho brankáře jsme v poločase prohrávali jen 5:0. První poločas schladil naše nadšení z výhry v prvním zápase a hráči se jen těžce vyrovnávali s obdrženými brankami a rychlou hrou soupeře. Zápas nakonec skončil vítězstvím Benešova 16:0.

Ve třetím zápase nás čekalo derby mezi týmem Modrých a Červených. V zápase jsme se ujali vedení rychlou brankou z první minuty, která hráče po prohře z Benešovem znovu naladila. Zápas to byl vyrovnaný, z naší strany sice o něco méně fotbalovější, ale hráčům nechybělo nasazení. Spoustu střel „soupeře“ vychytal brankář nebo zastavila obrana. I přes několik dalších šancí se nám už nepodařilo skórovat. „Soupeř“ zápas nakonec otočil a výhrál 12:1.

První turnaj ukázal jak jsou v rozlosování skupiny silné jednotlivé týmy. Podzimní část soutěže je vždy více nevyrovnaná než její jarní část, kde jsou již skupiny sestaveny na základě výkonů z podzimní části a zápasy jsou vyrovnané a právě ty pomáhají hráčům růst.

Pro některé hráče je to první rok v mladší přípravce a první turnaj ukázal, že jsou na něj dobře připraveni. Na závěr bych chtěl všechny pochválit. Jak hráče, tak rodiče. Hráče za jejich nasazení a bojovnost. Rodiče za fandění a podporu, kterou svým dětem dávají, protože bez té by to rozhodně nešlo.

Tým Pecerad Červení: Radek D. (4), Milan F. (2), Lukáš K. (2), Jakub M. (9), Vojta M. (5), Kateřina P. (5), Adam S. (8)

Tým Pecerad Modří: Sebastián F. (2), František V., František K., Robert M., Antonín Ka. (7), Jan K. (1) (B), Antonín Kre. (B), Jakub O.