24. 01. 2009.

Zimní turnaj MP Běchovice 3

Pece-FSC Libuš 2:6, Pece-SK Zbraslav 1:11

V sobotu jsme v odpoledních hodinách nastoupili proti dalším dvěma týmům. Ani jeden z nich v dosavadním průběhu turnaje zatím neprohrál. Kluci nastoupili ve složení Honza Krňanský v bráně, Matěj Skalický, Dominik Šlehobr, Marek Padevět a Jakub Ježek v obraně a Vojta Kubias, Filip Ježek a Kuba Vavrek v útoku.
V prvním zápase proti Libuši jsme se zásluhou Kuby Vavreka mohli brzo ujmout vedení až 2:0, ale bohužel se mu nepodařilo trefit odkrytou branku soupeře. První půle byla velmi vyrovnaná a byli jsme rovnoceným soupeřem. Ve druhé jsme si vybrali několik slabších chvilek a soupeř nám nastřílel několik gólů. I tak je výsledek 2:6 s jedním z favoritů turnaje pěkný.
Ve druhém zápase jsme po krátké pauze nastoupili proti dalšímu silnému týmu a bylo vidět, že mají hru v této tělocvičně dobře zažitou. Velké problémy nám dělala především rozehrávka od brány. Několik gólů jsme dostali právě po špatném rozehrání. Naši útočníci se jen těžko prosazovali a několik slibných zakončení zlikvidoval pohotový brankář. Ve druhém poločase jsme již neměli ani dostatek sil vzdorovat soupeři, který toho také využíval.Náš čestný gól trefil Kuba Vavrek, který byl jediným naším úspěšným střelcem.
Za předvedené výkony proti silným soupeřům kluky chválím, zejména Honza se v bráně stále zlepšuje. Vojtu chválím za posledních 20 minut, kdy jakoby teprve začal myslet na fotbal a jeho snaha přinášela efekt. Filípek, ač vzrůstem nejmenší, bojoval srdíčkem a prosadil se mnohokrát i proti o hlavu většímu soupeři. Děkujeme taky Kubovi Vavrekovi, že nám výrazně pomohl a odskočil si z přípravky zahrát se svými vrstevníky. Škoda jen, že nás stále trápí velká marodka našich opor.