28. 08. 2017.

SŽ: Mezno – Týnec/Pecerady 3:4 (0:0)

Na rozdíl od loňského ročníku se nenašlo na okrese dostatek mančaftů, aby mohla být otevřena soutěž 10+1. Vracíme se tedy k modelu hry na polovinu hrací plochy s počtem hráčů 7+1, což je sice trochu krokem zpět, ale pokusíme se situaci využít k ještě většímu důrazu na technickou a kombinační hru na menším prostoru pod větším časovým tlakem. Určitě se to bude většině kluků hodit v kategorii dorostu, kde se potkají s mnohem staršími a narostlejšími hráči. A jak se již vloni ukázalo, neměla většina hráčů žádný problém s přechodem na fotbal 10+1.

K prvnímu mistrovskému utkání nové sezóny 2017-2018 jsme odjeli do Mezna. Několik hráčů nastoupilo bez jakéhokoli tréninku. Někteří se právě vrátili z dovolené rovnou na zápas. Klasická prázdninová situace. Doplnili nás i dva hráči MŽ. Nálada byla ale dobrá a hra také nevypadala v úvodu špatně. Herní převahu jsme ale v prvním poločase nedokázali přetavit v branku. Po dvou našich chybách jsme tedy inkasovali ve druhé půli jako první my. Naštěstí se kluci nepoložili a makali dál. Trpělivá práce nám přinesla vyrovnání na 2:2. Soupeř ale zvýšil na 3:2 a my museli znovu dotahovat. Chvíli před koncem se nám podařilo vyrovnat a v nervy drásajícím závěru jsme s velkou dávkou štěstí a bojovnosti zvrátili vítězství na naši stranu. Mohlo to ale dopadnout i obráceně. Zápasu by slušela remíza. Soupeř také pěkně bojoval a nutno podotknout, že měl v průměru o rok mladší hráče.
Chválím hráče za to, že se nepoložili při nepříznivém vývoji utkání a bojovali až do konce. Je vidět ochota pracovat pro tým u většiny hráčů. Hráli jsme lepší fotbal než domácí, ale bez konečného efektu. V průběhu utkání si ale kluci našli způsob, který vedl k pěkným příležitostem. Spolupráce Pepa, Jakub, Filip, Otto byla perfektní a po pravé straně vedla k destrukci soupeřovy obrany. Nelze nezmínit pochvalu našemu kanonýrovi Ottovi za chladnokrevné proměňování šancí. Čtyři branky jsou moc pěkná vizitka. Doufejme, že se rozstřílí i ostatní borci.