30. 04. 2018.

Statečný výkon MŽ v Trhovém Štěpánově

V neděli 29.4.2018 odehráli MŽ za velmi teplého počasí mistrovský zápas v Trhovém Štěpánově. Na zápas jsme dorazili s 9 hráči, měli jsme tedy možnost střídat jediného hráče.

Herně jsme zápas nezačali špatně, tlačili jsme se kombinací i individuálními průniky na půlku soupeře. Naše snaha však končila před vápnem soupeře, do kloudného zakončení jsme se nemohli prosadit. Soupeř každou naší chybu trestal, do poločasu nám vstřelil 4 branky. O půli jsme si řekli, že je potřeba zlepšit pohyb a snažit se více střílet. Hned v první minutě druhé půli jsme dostali 5. gól. Dvě minuty poté se nám po rohovém kopu s přispěním obrany soupeře podařilo dotlačit míč do sítě soupeře a stav korigovat. Velké věci se začali dít v posledních deseti minutách zápasu. Vstřelená branka naše hráče namotivovala a soupeř přestával stíhat. 50., 51. a 52. minuta – tři akce jako přes kopírák, zisk míče v obraně, přesná rozehrávka, Vojtovo zatažení po lajně, časovaná přihrávka po zemi před bránu na Tondu a přesná střela na vzdálenější tyč. Za další dvě minuty jsme dokázali srovnat. Filip N. s Jakubem M. přešli přes čtyři hráče soupeře, nacentrovali míč na Vojtu, ten hlavou sklepnul na Tondu, který se protlačil přes stopery a levou nohou srovnal na 5:5. Velký obrat z 0:5 na 5:5! Přes šance na obou stranách vydržel tento stav až do závěrečného hvizdu rozhodčího, který vedl utkání příkladně. Tak by mělo vypadat vedení zápasů dětských kategorií.

Naši hráči dokázali ve druhém poločase výrazně zlepšit svůj výkon. Pět hráčů z devíti mělo v nohách sobotní zapas starší přípravky, přesto se všichni dokázali vydat ze všech sil až na úplné dno. Kluci předvedli, co umí, že jsou bojovníci a hlavně, jak mají fotbal rádi. S velkým zaujetím a vášní pro hru dokázali srovnat zdánlivě ztracený zápas. A jako vždy dlužno dodat větší část týmu je věkem ještě starší přípravka. Proti starším a urostlým hráčů Trhového Štěpánova to bylo těžké. Ale kluci to zvládli parádně, předvedli skvělý výkon!

Naše sestava: Tonda (4 branky), Vojta (1), Martin, Filip R., Filip N., Jakub M., Milan, Radek, Petr.