15. 06. 2016.

Starší přípravka prohrála v Benešově

Starší přípravka sehrála v sobotu 11.6.2016 další mistrovský zápas, tentokrát v Benešově u zimního stadionu.

Benešov 2007 působí oproti nám jako profesionálně fungující tým. Přístupem k zápasu, počtem hráčů, jejich kvalitou, zabezpečením utkání, soustředěním i nasazením během hry. V našem týmu jsou výkonnostní rozdíly mezi hráči mnohem větší. Náš tým dobrých(!) amatérů se schází s úvodním hvizdem a ačkoliv jsme schopni hrát fotbalově vyrovnanou partii, vždy nám v rozhodující moment krůček chybí nebo uděláme technickou chybu. Hrál se otevřený fotbal, pohledné akce na obou stranách. My jsme zaspali začátek, byli jsme překvapení, že je třeba všechno zrychlit. Po několika minutách jsme se dokázali také prosadit, to už jsme si uvědomili, že hrajeme se soupeřem vyšší úrovně než obvykle. První půli měl soupeř navrch. Ve druhém poločase jsme se zvedli, ale naprosto nás zklamalo zakončení. Vyložených šancí tváří v tvář brankáři jsme si vypracovali proti opravdu zdatnému soupeři nezvykle mnoho, ale nedokázali jsme je využívat. Střelu i dorážku jsme namířili do gólmana, vedle, do tyče, do břevna… Zápas jsme nakonec ztratili velikým rozdílem 16:6, hra především ve druhém poločase byla mnohem vyrovnanější, než závěrečné skóre napovídá.

Na střídání jsme měli jediného hráče, Jakuba S., který nám velmi pomohl a jeho výkon byl velmi dobrý, ačkoliv měl za sebou dopolední turnaj mladší přípravky. Absolutně se vydali Tonda (v průběhu zápasu ohromně rostl) a Matěj a samozřejmě Kryštof (s dopoledním zápase za mladší žáky v nohách). Od útočníků Dominka s Vojtou chyběl větší gólový příspěvek, ovšem mezihra a útočné akce měli velmi slušné parametry. U Dominika chyběl trošku klid a nadhled, u Vojty spíše sebevědomí. To se ale spraví. Martin tentokrát zaskakoval na levém beku, při putování sestavou to má těžké, ale pracoval celé utkání poctivě.

Zápas byl pohledný, s jediným faulem za celých 50 minut. Soupeř byl lepší, naši hráči také ukázali, jaký mají potenciál.

Naše sestava: Kryštof, Tonda, Matěj (3 branky), Dominik (2), Vojta (1), Martin, Jakub S.